Nový systém vyplácení sociálních dávek pomocí takzvané sKarty začal fungovat i na Boleslavsku.

Jak potvrzuje ředitel boleslavského kontaktního pracoviště Úřadu práce, Lubomír Kiš, první zpětná vazba od klientů je dobrá, žádné závažné potíže se nevyskytly.

„Od začátku září jsme vydali prvních šest sKaret v Mladé Boleslavi a tři v Mnichově Hradišti, a kromě drobného zádrhelu, kdy si chtěl klient vybrat peníze hned, je všechno v pořádku," uvedl na dotaz Deníku Lubomír Kiš.

Člověk, který má nárok pobírat nějakou sociální dávku (kromě důchodu a nemocenské) je vyzván k vyzvednutí karty na příslušném pracovišti úřadu práce. Zde musí člověk počítat zhruba s půlhodinovou schůzkou, kdy mu úředník vše vysvětlí, doplní údaje a předá kartu.

Poté je sice  aktivována, ale peníze na ní obdrží za zhruba za čtyři až pět dní. Vše jde totiž přes Českou spořitelnu, která má určitou lhůtu pro aktivaci.

Kartou mohou lidé platit v běžných obchodech, případně si z ní mohou nechat peníze posílat na svůj účet. V současné době je zadáno do výroby dalších 246 karet pro Mladou Boleslav a 150 pro Mnichovo Hradiště, v průběhu příštího týdne budou majitelé vyzváni k jejich vyzvednutí.

„Do konce roku by mělo sKartu získat zhruba 80 procent klientů našeho úřadu," uzavírá ředitel Kiš.