Od poloviny prosince má začít v Mladé Boleslavi fungovat nový systém takzvaného nadzemního metra, který zavede pravidelnou intervalovou dopravu. Lidé však zatím marně čekají na více informací či na nějakou informační kampaň.

Už jednou přitom spuštění systému v listopadu zkrachovalo právě kvůli nedostatku informací pro veřejnost. Ve stejném termínu se přitom obecně mění jízdní řády i na dalších místech v Česku a u dalších přepravců. S kampaní už například začaly České dráhy.

„Doufám, že dostaneme domů nějaké letáky, že budeme vědět, kdy pojede první autobus a hlavně, že budeme znát přesné trasy,“ hrozí se Věra Urbanová z Mladé Boleslavi.

Dopravní podnik Mladá Boleslav ovšem právě včera zveřejnil konečnou verzi nových schémat městské autobusové dopravy a nových jízdních řádů, které začnou platit od 14. prosince 2008. Základem nové koncepce jsou tři páteřní linky s 15minutovým intervalem spojů a na ně navazující linky do příměstských částí a okolních obcí.

Tři páteřní linky A, B a C zajistí pravidelné spojení v okruhu vymezeném lokalitami Severní město, Slavoj, Olympia, Komenského náměstí, Staré Město, Hlavní nádraží a zčásti i Kosmonosy. Na tyto linky navazují další linky s delšími intervaly do příměstských částí a okolních obcí.

„Nové knižní jízdní řády bude možné zakoupit na obvyklých místech. Termín zahájení jejich prodeje bude včas oznámen na webových stránkách Dopravního podniku Mladá Boleslav a ve sdělovacích prostředcích,“ uvedl mluvčí Magistrátu města Mladá Boleslav Pavel Šubrt.

Zatímco tištěné podklady ještě nejsou k dispozici, na našem webu si již můžete prohlédnout kompletní informace, návod, mapku i další podrobnosti. K dispozici je i jízdní řád, který si můžete vytisknout (k prohlížení je nutný program Adobe Rader pro dokumenty PDF):