„Pavilon nám ovšem zdárně roste před očima, takže já pevně doufám, že termín předání stavby 30. srpna letošního roku bude dodržen," věří ředitel Klaudiánovy nemocnice Luděk Kramář.

Jeho slova potvrzuje i projektový manažer staveb Ondřej Karásek, který nás staveništěm provázel. „V tuto chvíli jsme dokonce asi týden před plánem, žádné problémy se zatím neobjevily, takže i z mého pohledu není důvod, proč by stavba neměla být na konci prázdnin předána," řekl. Aktuálně se pracuje ve třetím patře, druhé patro, kde bude onkologický stacionář, už stojí.

Objekt bude na stávající budovu napojen takzvaným komunikačním krčkem, odkud jsou vstupy zvlášť pro příjezd sanitek a pro pěší pacienty.

Do nové budovy se přesune kromě pavilónu onkologie také oddělení hemodialýzy a nukleární medicíny, které v současnosti sídlí v nevyhovujících prostorách. Navýšení personálu vedení nemocnice zatím neplánuje, zvýšit by se měl ovšem počet hemodialyzačních lůžek, těch by mělo být v budoucnu v novém objektu zhruba osmnáct až dvaadvacet.

Osud starých prostor zatím není jasný, zejména oddělení nukleární medicíny momentálně sídlí v zátopové oblasti a už několikrát zde udělala voda velké škody. Je tedy nutné najít využití, kde by případná další povodeň neohrozila chod nemocnice a pohodlí a bezpečí pacientů.

Nový pavilon přijde zhruba na 112 milionů korun a nemocnice ho platí částečně z evropských peněz. Dotaci se ale podařilo získat i z ministerstva životního prostředí, tyto peníze ovšem půjdou na zateplení.

„Rok 2015 je v naší nemocnici vůbec rokem staveb. Kromě zmíněného pavilonu nás čeká také zateplení pavilonů číslo 4 a 6, což jsou staré budovy interny. Na jednu stranu nás moc těší, že k těmto změnám k lepšímu dojde, na druhou stranu to s sebou samozřejmě nese i určitá omezení, ať už zdravotnického provozu, nebo parkovacích míst," dodal ředitel Kramář.