Lokalita kolem plynáren, kde se nachází 6. brána do automobilky, je dlouhodobě obsazena auty zaměstnanců Škodovky, na něž nezbude na odstavném parkovišti místo.

Rezidenti z této čtvrti v blízkosti Štefánikovy ulice jsou zoufalí, protože zaparkovat v místě bydliště je ve všední dny takřka nemožné. Škoda Auto se proto rozhodla situaci řešit výstavbou nového parkovacího domu.

Ten vyroste na pozemcích města, jak potvrdil náměstek primátora Jiří Bouška. „Přípravné práce, k nimž patří třeba nájezdy z parkovacího domu na Severovýchodní tangentu, začnou už na konci května, hlavní stavební práce budou probíhat v době celozávodní dovolené na začátku července," upřesnil informace náměstek Bouška.

Pokud vše půjde podle plánu, nejpozději do letošních Vánoc by měla být stavba kompletní.

„Parkovací dům bude mít kapacitu 1150 míst, a slibujeme si od toho, že v blízkosti plynáren bude vyřešen problém s parkováním, té lokalitě se výrazně uleví. Parkovací dům vyroste na místě současné parkovací plochy," dodal Jiří Bouška.

Současně s budováním výjezdů z parkovacího domu by měl na tangentě vzniknout i přechod pro chodce. Ten plánuje a zaplatí město, stejně jako další úpravy Štefánikovy ulice, vlastní stavbu pak platí Škodovka.