Park by měl sloužit malým i velkým, mladým i těm dříve narozeným. Stavět by se mělo začít už v průběhu příštího roku. "Je to v části města, která je mezi sídlištěm a bývalou továrnou, takže tomu sídlišti se bude dělat odpočinková zóna," řekl benátecký starosta Jaroslav Král.

V novém parku bude například prostor pro matky s dětmi, hřiště pro seniory, promenádní cesta nebo umělecká díla. Počítá se s využitím zeleně, která na místě je, i s její obnovou. Náklady na stavbu za zhruba 22 milionů bude z velké části hradit město, dotace z evropských fondů je asi 4,5 milionu korun.

Nabídky mohou firmy posílat do 9. října, první etapa se začne stavět příští rok. Dokončení podle starosty bude záviset na finančních možnostech města a konečných nákladech po výběrovém řízení. Vzheldem k výši dotace, bude město finančně velmi zatíženo.

Původně se v parku počítalo také s vodní plochou, která by sloužila jako funkční odtoková část v případě povodní. Po výstavbě nové protipovodňové hráze za více než 74 milionů korun, kterou kolem řeky Jizery dokončili letos v srpnu, už ale nebude potřeba a park bude plnit spíše estetickou a odpočinkovou funkci.