VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Robin Povšík: Chci modernizaci města

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Za čtyři roky město nepoznáte. To místním slibuje nový muž na magistrátu, náměstek mladoboleslavského primátora Robin Povšík (ČSSD).

12.10.2018
SDÍLEJ:

Robin Povšík (ČSSD), dříve opoziční zastupitel a nyní nový náměstek primátora Mladé Boleslavi.Foto: archiv Robina Povšíka

K vládnoucí koalici přechází z řad opozice – dělat revoluci ale neplánuje. Přichází jako úspěšný předseda výboru pro spolupráci s automobilkou Škoda Auto a hospodářskou komorou, k jehož vzniku dal před dvěma roky podnět právě on – a výsledky jeho působení (chválené i politickými oponenty) se staly i jedním z důvodů přizvání k odpovědnosti za vedení města.

V dojednávání spolupráce míní pokračovat i jako náměstek primátora – a přispívat tak k rozvoji Mladé Boleslavi jako moderního města. Současně by měl působit jako „styčný důstojník“ vedení města ve vztahu k představitelům státu i kraje.

Na magistrát přicházíte s novým pohledem člověka, který působil v řadách opozice. Chystáte se navrhovat změny ve fungování města?
Určitě necítím potřebu mluvit nějak zvlášť do běžného fungování města. Tam ani není moc co vytýkat. Soustředím se hlavně na řešení témat, která jsem akcentoval ve volbách: řešení bezpečnosti, bytové politiky a podobně. Do koalice jsme vstoupili hlavně proto, abychom mohli prosazovat to, co jsme slíbili. Jinak by to ani nemělo cenu.

Ujímáte se nové funkce s odhodláním změnit svůj profesní život – nebo budete takzvaně neuvolněným náměstkem primátora a zůstanete na postu náměstka na ministerstvu práce a sociálních věcí?
Ministryně Jana Maláčová mne požádala, abych z jejího týmu neodcházel a nadále pomáhal zejména s vnitřním chodem ministerstva a strategickými tématy. Proto budu v Mladé Boleslavi působit jako neuvolněný funkcionář. V mém případě to ani nevadí. Na městě nemám v gesci odbory s operativními tématy, moje pozice je postavená na schopnosti jednat se Škodovkou a orgány státní správy a samosprávy. Tím, že jsem náměstek ministryně a zároveň působím v nejužším týmu předsedy ČSSD, účastním se například jednání koaličních rad s premiérem. To vše mi dává prostor ke styku s klíčovými lidmi a šanci řešit problémy Mladé Boleslavi na nejvyšší úrovni. To platí i pro kraj. Jsem krajským předsedou ČSSD, která je jedním ze dvou koaličních partnerů hnutí ANO ve Středočeském kraji. I tato pozice je pro Boleslav výhodou.

Dosud jste vedl výbor pro spolupráci se společností Škoda Auto a okresní hospodářskou komorou. Nyní máte vztahy s automobilkou na starosti i na postu náměstka primátora. Jak je chcete dále rozvíjet?
Přizvání ČSSD do široké koaliční spolupráce je ryze pragmatický krok zejména s ohledem na výsledky, které jsem měl jako předseda výboru. Ještě nikomu se nepodařilo vyjednat pro město z automobilky tak obrovskou podporu; 750 milionů korun je skutečně obří částka. Nicméně objem je jedna věc a jejich využití druhá. Škoda Auto chce podporovat projekty s vysokou přidanou hodnotou. Projekty, které posunou Boleslav dál. Nebude financovat opravy chodníků, ale je připravena spolufinancovat prvky Smart City – například inteligentní řízení dopravy a podobně. Musíme velmi pečlivě definovat projekty a jejich dopad na rozvoj města. To jsou hlavní úkoly pro nejbližší měsíce.

Jak by tedy mohla vypadat spolupráce mezi Škodovkou a městem za čtyři roky – na konci volebního období?
Věřím, že bude ještě lepší, než nyní. A jsem přesvědčen, že za čtyři roky v některých ohledech Boleslav nepoznáte. Některé lokality a čtvrtě se zásadně promění.

Může mít firma jako největší zaměstnavatel ve městě také vliv na chování cizinců, na jejichž četné přestupky poukazuje především primátor?
Ano, může. A toto je téma číslo 1. Je to víc než využití slíbených 750 milionů. Bezpečnost a soužití s cizinci je opravdu prioritou s velkým P.

Lze poodkrýt priority chystané pro Mladou Boleslav v nadcházejících čtyřech letech, o kterých čtyřkoalice nyní jedná?
Jsme na začátku. Jednáme například o tom, zda budeme rekonstruovat zimní stadion. Bylo to v programu ČSSD i STAN. Je to hodně peněz, ale myslím, že do toho jít musíme. Dále to je třeba rozšíření rozsahu kamerového systému a podobně.

Jaké významné podněty chcete přinést vy osobně?
Já chci zásadní modernizaci města. Aby město bylo takzvaně smart, aby se proměnil Podolec, podél Jizery za Česanou vznikla promenáda, aby výtah u Čedoku a pod hradem spojil spodní části města s těmi vrchními. Je toho hodně. Když budeme pořádně pracovat, máme šanci skoro všechno zvládnout. Podporuje nás Škoda a městu se ekonomicky daří. Musíme toho využít.

Je už známo jméno čtvrtého náměstka primátora, který bude společně s primátorem Raduanem Nwelatim (ODS), prvním náměstkem Jiřím Bouškou (VpMB + ANO), náměstkem Danielem Markem (STAN) a vámi tvořit nejužší vedení města?
Já ho neznám. Nominace je věcí ODS – a tak to i respektuji.

Robin Povšík
* 1979
- od 2018: ministerstvo práce a sociálních věcí – náměstek
- 2017 – 2018: Poslanecká sněmovna – ředitel kanceláře předsedy, pak poradce I. místopředsedy
- od 2016: mladoboleslavský magistrát – předseda výboru pro spolupráci se Škodou Auto a hospodářskou komorou
- 2014 – 2017: ministerstvo práce a sociálních věcí – náměstkovské posty
- 2013 – 2017: Poslanecká sněmovna – poradce předsedy
- 2013 – 2014: Ředitelství silnic a dálnic – poradce ředitele závodu Praha
- 2008 – 2012: Středočeský kraj – náměstek hejtmana (kompetence pro oblast dopravy)
- 2007 – 2008: Státní fond dopravní infrastruktury – tajemník
- 2005 – 2006: mladoboleslavský magistrát – náměstek primátora (kompetence pro oblast investic, dopravy, životního prostředí, správy majetku)
- 1999 – 2000: Boleslavský deník – redaktor

Autor: Milan Holakovský

12.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 15 000 Kč Úředníci ve skladech Pracovníci do expedice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Brodecká č.p. 271, 294 04 Dolní Bousov, , Prvotní kontakt: tel.: 736 533 464, , ŘP sk. B.. Pracoviště: Pane spol. s r.o. - dolní bousov, Brodecká, č.p. 271, 294 04 Dolní Bousov. Informace: Rostislav Jakubec, +420 736 533 464. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Místo výkonu práce:, Plazy č.p. 115, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 326 377 320 (po-pá 8-15 hod.), e-mail: tereza.machacova@proseat.de nebo osobně: PO 8-10 hod.. Pracoviště: Proseat mladá boleslav s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Tereza Machačová, +420 326 377 320. Ochrana a ostraha - Ostraha obchodních řetězců 75 Kč Bezpečnostní agentura přijme zaměstnance na pozici ostrahy obchodních řetězců / skrytý detektiv. Náplň práce - kontrolní činnost a skryté pozorování. Práce probíhá v civilním oblečení. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce:, Průmyslová č.p. 1260, 293 06 Kosmonosy, , - příjem, výdej materiálu, zásobování, - kontrola zboží , - systémový příjem a výdej zboží , - skladová manipulace s využitím techniky, , Požadujeme: , - oprávnění NZV/VZV, retrak, praxe s manipulační technikou, skenerem, - zvládat veškeré skladové operace, , Zaměstnanecké výhody: Stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní/životní pojištění, výhodný tarif T-mobile,…. Pracoviště: Schenker spol. s r.o. - pracoviště kosmonosy, Průmyslová, č.p. 1260, 293 06 Kosmonosy. Informace: Daniela Šmídová, +420 703 495 760.

Ženou regionu se ve středních Čechách stala Jana Březinová z Benátek nad Jizerou.

Ženou regionu se ve středních Čechách stala Jana Březinová

Ilustrační foto.

V neděli řešili policisté dva opilé řidiče. Jeden se vyboural

O nejlepší guláš soutěžili klauni i mrtvola

Katusice /FOTOGALERIE/ – Uvařit ten nejlepší a nejchutnější guláš a ještě být u toho co nejzábavnější. Přesně to mělo v sobotu 13. října za úkol 11 soutěžních družstev při třetím ročníku vaření kotlíkového guláše v Katusicích.

Unikátní experiment. Vědci sledují přeměnu pole na druhově bohatou louku

Milovice - Jedinečnou příležitost sledovat přeměnu intenzivně obhospodařovaného pole na druhově bohatou pastvinu mají nyní vědci v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích. Díky vstřícnosti milovické radnice se totiž od letošního roku k pastvině divokých koní a praturů podařilo připojit devítihektarový městský pozemek, který dosud sloužil jako intenzivně obhospodařované pole.

Lidí bez práce je opět méně

Střední Čechy - Sešup, který v posledních měsících nabírá vývoj nezaměstnanosti ve středních Čechách, nadále mírně pokračuje, a to navzdory stanoviskům ekonomických expertů, kteří prostor pro další pokles nevidí. Úbytek nezaměstnaných sice není velký, ale mírné snižování nezaměstnanosti se zatím nezastavilo.

Hledali podfuk, našli pořádek

Střední Čechy - Vše je v pořádku. Tak se jeví výsledky kontroly oprav silnic, kterou středočeské hejtmanství objednalo v reakci na kritiku z řad opozičních zastupitelů.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT