Netradiční závěr školního roku si tradičně dopřávají studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horkách nad Jizerou.

Nejinak tomu bylo i letos, a zámecký areál, kde škola leží, přivítal celou řadu zajímavých hostů nejen z řad rodičů zdejších studentů a absolventů. Potkat jste tu mohli třeba předsedu poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, ředitele boleslavského divadla Františka Skřípka nebo zpěvačku a držitelku mnoha Otíků Moniku Karglovou.

Ta na Horkyfestu, jak se akce jmenuje, také zazpívala dvě písničky. „Jsem absolventkou téhle školy, moc ráda na roky tady vzpomínám, a proto se sem i moc ráda vracím," prozradila zpěvačka své vazby na „horecký zámek".

V rámci Horkyfestu v průběhu minulého týdne studenti sehráli třeba volejbalové utkání se svými učiteli, ale také si vyzkoušeli takzvaný číšnický běh.

„Pravidelně takhle uzavíráme školní rok, Horkyfest už si vybudoval tradici a jsem rád, že tady můžeme návštěvníky přivítat i letos," řekl ředitel školy Vratislav Morava.

Vyvrcholením akce byl páteční program, v němž mohli studenti předvést své umění snad ze všech myslitelných oborů.

K vidění tak byly nejrůznější taneční styly v podání zdejších žáků, a mnozí přítomní jen s obdivem hleděli na jejich kreativitu.

„Takovým vrcholem je vždycky volba Miss a Gentlemana školy, ale děti se baví i samotnou přípravou programu, jak je vidět, opravdu to nepodcenili a některá čísla, třeba Michal David i s klávesami, byla skutečně originální," pěje chválu na své svěřence zdejší vychovatelka a PR koordinátorka Jana Huzilová.

Letošní vítězkou mezi dívkami se stala Michaela Kaiserová z druhého ročníku oboru cukrář, mezi chlapci pak porotu nejvíc zaujal student druhého ročníku oboru zemědělec – farmář Ondřej Klimeš.

Ten perlil svým vystoupením v roli Freddieho Mercury, v níž byl od „originálu" k nerozeznání.

Oba vítězové rovněž získali titul Miss Sympatie.