Navíc ne každý z pacientů vlastní či dovede ovládat moderní technologie, aby mohl být se svými nejbližšími v pravidelném spojení. Proto vedení nemocnice rozhodlo, že ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem zavede novinku. Možnost posílání videovzkazů.

„Protože pokračují zákazy návštěv v nemocnicích a každý pacient nemá chytrý telefon, rozhodli jsme se během adventu pomoci hospitalizovaným v kontaktu s jejich příbuznými a přáteli,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Ilustrační foto.
Z letu s covidovým omikronem je pozitivní jeden Středočech

Vzkaz stačí nahrát na mobil či počítač a poslat ho přes Messenger na facebookový profil nemocnice. Koordinátorka dobrovolníků navštíví příslušného pacienta a vzkaz mu na počítači přehraje. „Na oddělení následné péče mohou rodiny, které zde mají umístěné své příbuzné, využívat komunikace přes mobil nebo tablet. Stačí kontaktovat pracovníky oddělení, kteří se s nimi domluví, jakou formou umožní videohovor s pacientem,“ vysvětlila Hana Kopalová.

S nákupem pomůcek pomáhá nadace

S covidovou situací souvisí i další aktuální zpráva z boleslavské nemocnice. Nadace Škoda Auto se rozhodla pomoci dětskému oddělení a přispěla částkou 30 tisíc na nákup toho, co aktuálně nejvíce potřebují.„Za peníze budou zakoupeny dva speciální asistenční vozíky na pomůcky v boji proti covidu a omyvatelné židle pro návštěvy na dětském JIP,“ řekla mluvčí nemocnice. Symbolický šek převzala primářka oddělení Jaroslava Chrtková.