Nové volby se během volebního období obvykle konají několikrát. Tentokrát byly ve středních Čechách uspořádány v obcích Domousnice na Mladoboleslavsku a Trubín na Berounsku. K urnám šli voliči také v obcích na Ústeckoorlicku a na Znojemsku. Komunální volby v řádném termínu se uskutečnily již v roce 2018.

Kongresové centrum Praha, metropolitní asistenční centrum na pomoc Ukrajině, 15. 3. 2022.
Dětí z Ukrajiny je v kraji evidováno 13 tisíc. Dospělých žen o tisíc méně

Zastupitelstvo s převahou čtyřicátníků by do příštích voleb mělo rozhodovat o dění v obci Domousnice. Z 221 voličů tam přišlo odevzdat své hlasy 155 občanů, což představuje volební účast 70,14 procenta. V sedmičlenném zastupitelstvu získali pět mandátů zástupci kandidátky nazvané Domousnice; zbývající dvě místa patří sdružení nezávislých kandidátů. Všichni zvolení zastupitelé jsou nestraníky. Nejstarší z nich je 51letý Luboš Hrdý, nejmladší 29letý Martin Najman (oba Domousnice). Muži nad ženami převažují v poměru 3:4.

Rovněž sedm osobností do zastupitelstva vybírali občané v Trubíně, kde odevzdat hlasy přišel menší podíl voličů: 56,85 procenta; konkrétně 224 z celkového počtu 394 oprávněných voličů. Jeden mandát získala Změna pro Trubín, po třech kandidátní listiny nazvané Trubín společně a Nezávislí kandidáti za Trubín. Kromě Pavla Manga (Trubín společně), který je členem ODS, jsou ostatní zvolení zastupitelé bezpartijní. Jedinou ženou mezi zastupiteli je 32letá Barbora Císařová (Nezávislí kandidáti za Trubín), která je současně nejmladší členkou. Kolegou, který může nabídnout nejvíce let zkušeností, je 55letý Vladimír Rotta ze stejné kandidátní listiny.