Těmito slovy začal proslov Jana Smutného na dobrovickém hřišti. "Byl jsem tsdy náhodou v muzeích, takjsem musel přijít. Před 22 let jsem tady děti učil, jak mají rozpažit, to bylo na trávě a teď? Dnešní hřiště je nádherné. Jan Smutný popřál všem dětem, ať se jim na hřišti dobře sportuje. „ Současná generace moc sportovat nechce, ale tak snad je tak krásné hřiště přitáhne a donutí ke sportu,“ řekl při slavnostním otevírání hřiště poslanec Jan Smutný.

Jak se patří, je na nové hřiště hrdá starostka Dobrovice Jana Bímová. „ Jsem hrozně ráda, však jsem také několikrát říkala, že jsme se konečně dočkali,“ říká starosta Dobrovice.

Svoji zásluhu na vzniku hřiště má bezpochyby krajský zastupitel a bývalý starosta Dobrovice Josef Hrobník. „Nápad se rodil několik let, dohodli jsme se na sklonku minulého volebního období. Připravoval se projekt, řešily se varianty jak by mělo hřiště vypadat a také kolik peněz to bude stát. Důležité bylo získat peníze z fondu rozvoje měst a obcí a to se povedlo. Peněz na podobné projekty v kraji je velmi málo, na celá kraj je to pět a půl miliónu a to je opravdu málo. Povedlo se to myslím i díky mě,“ dodal Josef Hrobník.

Nové hřiště potěšilo nejvíce děti. I Radku, Veroniku a Kristýnu, které se přiznaly, že na hřiště také určitě zajdou. „ Zajdeme sem i mimo hodiny tělocviku, je to tady vážně moc pěkný,“ říká Kristýna Čiháková.

Po slavnostním zahájení a přestřižení pásky hřiště nezelo prázdnotou. Okamžitě na něj nastoupily děti ze základní školy a všichni přítomní mohli vidět nelítostný, štafetový boj. Následoval turnaj ve vybíjené.

Víceúčelové hřiště v Dobrovici bude sloužit základní škole, ale i veřejnosti a to za určitých podmínek. Zastupitelstvo celou věc projedná a stanový seřád, který určí kolik zaplatí místní, kolik děti, dospělí a kolik lidé, kteří z Dobrovice nejsou.

Rozsah projektu

Na hřišti je k dispozici dvou set metrový běžecký ovál, doskočiště pro skok daleký, dopadiště pro vrh koulí, hřiště s brankami, čtyři koše na basketbal, hřiště na volejbal, hřiště na tenis, tribuna pro diváky, pítko a deset laviček.

Náklady a termíny

Celkové náklady na vybudování hřiště jsou 5. 518 051 korun. Dotace z fondu rozvoje činí čtyři a půl miliónu. Se stavbou se začalo v listopadu 2010, ukončena byla o letošních letních prázdninách v srpnu.