Mladoboleslavsko je bohatší o další kilometry cyklostezky. Délka nové cyklostezky je více než pět kilometrů a propojuje mezi sebou obce na Mladoboleslavsku a Nymbursku. „Začátek stezky je v Čachovicích u místního rybníka. Vede po trase bývalé vlečky, po které se jezdilo do vlkavského cukrovaru,“ uvedla starostka Čachovic Naděžda Hyšková. Výstavba první etapy přišla na více než šest milionů korun. Další dva miliony korun stála druhá etapa do Patřína u Loučeně.

Na realizaci se společně podílely obce Čachovice na Mladoboleslavsku a Loučeň na Nymbursku. „Finančně se na její výstavbě podílely i Státní fond dopravní infrastruktury, krajský úřad a obce, kterými stezka prochází,“ doplnila starostka Hyšková. Čachovice se na realizaci podílely ze šedesáti procent. Zbylá částka padla na Loučeň.

S nápadem vyměnit cukrovarskou vlečku za kvalitní a moderní cyklostezku přišel bývalý starosta Čachovic Jan Bořík. „Došlo tedy k úpravě povrchu, vysekání porostů a celkovému zpevnění cesty,“ upřesnila Hyšková.

Cyklisté se zatím z Čachovic dostanou až na Loučeň. Ujedou přitom 5 375 metrů. 2990 metrů přitom připadá na Čachovice a 2385 na Loučeň.
Nově postavená cyklostezka se ale ve dvou případech kříží se silnicí. V jednom případě jde o velmi frekventovanou silnici první třídy, spojující Mladou Boleslav s Nymburkem, v těsné blízkosti Vlkavy. Na stezku byly proto nainstalovaný jakési závory, které musí cyklisté objet. Zabrání se tak prudkému vjezdu na silnici. Další místo, kde musela být snížena rychlost projíždějících vozidel na 70 kilometrů v hodině, je v serpentinách mezi Vlkavou a Loučení.

„Máme takové cíle, aby stezka propojila Pojizerskou a Labsku cyklostezku. Vedla by tedy od Dražic celým naším regionem až po Velké Zboží v Poděbradech,“ uvedl starosta Loučeně Bohumil Vinš.