Zastupitelé totiž odhlasovali stavbu nové školní výdejny  za dvacet miliónů korun. „Plánujeme, že by se stavba realizovala v roce následujícím i v roce 2015. Došli jsme k závěru, že by bylo dobré začít s budováním výdejny  v měsících, kdy je venku ještě relativně teplé počasí," uvedl  starosta města Arnošt Vajzr. V příštím roce by tak měla být vyřízena nezbytná administrativa, a v ideálním případě by se na podzim příštího roku mohlo začít stavět.

A proč se vlastně o tak nákladné stavbě v Hradišti uvažuje? Stará výdejna  je nevyhovující, i když nedávná kontrola hygieny neskončila zavřením objektu, což by mělo fatální následky na stravování místních dětí ze základních škol, a situaci je nutno řešit. „Problém nastává už při vstupu dětí do šaten. Kapacitou nedostačují, nemluvě pak také o prostorách dalších, tedy zázemí pro personál a podobně," nastínil současnou situaci ve výdejně starosta.

Pojďme si tedy objekt výdejny trochu představit. Stavěn byl v sedmdesátých letech s předpokládanou dobou užitnosti kolem třiceti let. Původně sloužil jako mateřská školka, poté jako výdejna obědů pro děti z místních  základních škol. Pravdou je, že svá léta si už odžil a oprýskaný „děda" by si skutečně opravu zasloužil. Ta by se ale finančně nevyplatila. Navíc nová varianta bude obvodově větší, tudíž i vnitřní zázemí bude prostornější. „Do současné výdejny se chodí stravovat část základní školy tři a celá místní jednička. Předpokládáme, že zatímco teď se ve výdejně nají kolem pěti stovek dětí, uspokojíme v té nové více než šest stovek strávníků," vypočítává Arnošt Vajzr.

Velkou změnou bude i to, že  výdejna bude sloužit také veřejnosti. Počítá se totiž, že by se mohlo vydat až šedesát obědů pro další obyvatele města, kapacita najednou sedících by měla být až třicet míst. Sekce výdejny pro děti a sekce pro veřejnost budou oddělené. Prakticky se vůbec nepotkají. Do každé části bude totiž samostatný vchod s vlastní šatnou.

Kdo se ale v sekci pro veřejnost bude vlastně moci stravovat, zatím úplně jasné není. „Tohle ještě nevíme. Předpokládáme ale, že výdejna pro veřejnost bude určena primárně pro naše seniory, případně maminky na mateřské. Nic ale není definitivní," řekl závěrem hradišťský starosta. Zastupitelé na veřejném zasedání i přes některé výhrady ohledně parkování u výdejny, nebo určité nejasnosti s vytápěním, stavbu nové výdejny  schválili. Jejím plusem bude také to, že je projektována jako bezbariérová. Z osmnácti zastupitelů zvedlo ruku pro novou výdejnu sedmnáct z nich, jeden byl proti.