Škoda Auto chystá na letošek hned dvě novinky. Už na autosalonu v Ženevě za pár týdnů představí pětidveřovou verzi malého vozu Citigo, který by mohl být velkým lákadlem pro české zákazníky a na podzim by měla firma oficiálně ukázat i nový vůz Škoda Rapid, který bude vycházet částečně ze studie MissionL představené loni ve Frankfurtu.

„Tento nový vůz bychom novinářům chtěli představit ještě do hromadné dovolené ve firmě Škoda,“ řekl Deníku šéf Škoda Auto Winfried Vahland. Média tedy informace a obrázky auta přinesou do poloviny léta. Sami zákazníci se s ním pak seznámí na podzimním autosalonu v Paříži. Na přelomu roku by pak měl nový vůz putovat k prvním zákazníkům.

Jméno opředené tajemstvím

Firma zatím odmítá potvrdit, zda se nová škodovka bude jmenovat Rapid. Diskuze totiž vyvolal fakt, že stejný název dostal automobil pro Indii, který je ale úplně jiný než vůz plánovaný pro Česko. Z náznaku to ale lze snadno vyčíst. „Mohu jen říci, že nové auto bude mít skvělý název a Rapid je skvělé jméno,“ řekl Deníku šéf prodeje a marketingu Škoda Jürgen Stackmann.

Vůz bude vycházet z designové studie MissionL, ale pochopitelně se nakonec bude lišit. „Cílem bylo ukázat, jaké prvky v nových vozech použijeme. Je ale nutné chápat, že design a skutečné auto jsou jako dva různé páry bot,“ řekl Stackmann. Přesto se bude jednat u Škodovky po stránce designu o průlomový vůz. Zájem o tuto limuzínu se očekává obrovský, už vzhledem k velmi pozitivním ohlasům na představenou studii.

Nové auto se bude vyrábět v Mladé Boleslavi na společné lince s octavií. Investice do rozšíření výroby jdou do stovek milionů korun, protože se netýkají jen samotné montáže, ale také lakovny, svařovny a dalších provozů.