Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová scéna nebude! Za 18 milionů zlepší tu stávající

Mladá Boleslav – Městské divadlo připravuje na novou sezonu hned pět novinek. Ani jedna z nich ale není připravovaná pro Malou scénu.

21.8.2011
SDÍLEJ:

Městské divadlo Mladá Boleslav.Foto: Deník/ Veronika Hladíková

Milovníci komornějších her si na premiéru v této části divadla počkají až do podzimu roku 2012. Proč? Divadlo se totiž nedočká plánované velké rekonstrukce a dostavby alternativní scény, ale příští léto by se mělo za 18 milionů korun zlepšit zázemí stávající Malé scény tak, aby bylo v budoucnu možné realizovat dostavbu.

Druhá etapa rekonstrukce divadla v roce 2012 zahrne zbourání nehezké stávající nájezdové rampy a výstavbu výtahu, rekonstrukci divadelního klubu a opraví se vzduchotechnika v této části divadla s Malou scénou. „Stávající budova se rozšíří zhruba o tři metry. Tím se vyřeší i problémy, které zde v současné době máme s vlhnoucí zdí,“ řekl náměstek Adolf Beznoska. Upraví se i okolí divadla a vstupy do budovy. Rekonstrukce počítá také s vylepšením variability jeviště na malé scéně a se zlepšením podmínek pro herce při přípravě na představení v prostoru za scénou.

První etapou rekonstrukce prošlo divadlo v roce 2010. Její součástí byla oprava fasády této historické budovy, zrušení staré kotelny a napojení budovy na centrální vytápění. Zajištěna byla i kompletní výměna vzduchotechniky, výmalba interiéru, repas veškerých sedaček a modernizace toalet, včetně těch pro vozíčkáře.

Autor: Helena Fričová

21.8.2011
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení