Milovníci komornějších her si na premiéru v této části divadla počkají až do podzimu roku 2012. Proč? Divadlo se totiž nedočká plánované velké rekonstrukce a dostavby alternativní scény, ale příští léto by se mělo za 18 milionů korun zlepšit zázemí stávající Malé scény tak, aby bylo v budoucnu možné realizovat dostavbu.

Druhá etapa rekonstrukce divadla v roce 2012 zahrne zbourání nehezké stávající nájezdové rampy a výstavbu výtahu, rekonstrukci divadelního klubu a opraví se vzduchotechnika v této části divadla s Malou scénou. „Stávající budova se rozšíří zhruba o tři metry. Tím se vyřeší i problémy, které zde v současné době máme s vlhnoucí zdí,“ řekl náměstek Adolf Beznoska. Upraví se i okolí divadla a vstupy do budovy. Rekonstrukce počítá také s vylepšením variability jeviště na malé scéně a se zlepšením podmínek pro herce při přípravě na představení v prostoru za scénou.

První etapou rekonstrukce prošlo divadlo v roce 2010. Její součástí byla oprava fasády této historické budovy, zrušení staré kotelny a napojení budovy na centrální vytápění. Zajištěna byla i kompletní výměna vzduchotechniky, výmalba interiéru, repas veškerých sedaček a modernizace toalet, včetně těch pro vozíčkáře.