Řeč je o silnici, která se stane spojnicí průmyslové zóny Vazačka s městem Bělá pod Bezdězem. Jak jsme vás již dříve informovali, stávající spojnice s areálem a silnicí I/38 je zcela nevyhovující a pro těžká auta, která do a z areálu míří, nemá, krom jiného, dostatečnou nosnost. Komunikace pro průmyslovou zónu bude stát sedmnáct miliónů korun a dokončena by měla být na jaře příštího roku, konkrétně do konce dubna.

„ My jsme vám všem, kteří v areálu podnikáte, v době, kdy jsem byl jen radní nebo zastupitel, slibovali, že komunikaci vybudujeme. Když jsem nastoupil do funkce starosty, byl tu „jen" projekt. Celou dobu jsem se snažil uvést projekt v život. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale jsem hrozně rád, že se vše povedlo," řekl, mimo jiné, ve svém proslovu starosta Bělé Jaroslav Verner.

Vybudování komunikace začal starosta Bělé iniciovat v době, kdy se začal budovat volnočasový areál na Vrchbělé. Cítil totiž šanci vybudovat ji, alespoň z části,  z krajských peněz. Do tohoto ale zasáhla aféra Davida Ratha, která mimo jiné oddálila i rekonstrukci Mělnické silnice v Bělé.

„Právě tehdy jsem prohlásil, že se ještě naposledy pokusím o komunikaci s krajem – získání dotace, abychom nemuseli takhle nákladnou stavbu hradit pouze z městských peněz. Tím, kdo výrazně pomohl k získání dotace, je bezpochyby firma Vladimíra Klatovského, kterou město oslovilo a díky níž se podařilo získat  sedmdesát dva procent z celkové částky," vyzdvihl lví podíl zmíněné firmy na získání dotace starosta.

Výstavba komunikace bude realizovat firma Colas, jejíž zástupce Milan Jiránek byl také slavnostnímu poklepání přítomen. Starosta Verner se domnívá, že se na precizní práci této firmy může spolehnout.
„Tato firma v Bělé již realizovala rekonstrukci ulice Elišky Krásnohorské, a ta dopadla bezvadně. Myslím si tedy, že se není čeho bát a věřím, že i tento projekt dopadne kvalitativně dobře," uvedl starosta a dodal, že koncem dubna, na kdy je plánována kolaudace komunikace, se bude slavit na druhé straně, čímž myslel v jídelně firmy Cankař, který je jedním z bělských podnikatelských subjektů, které v areálu také našli své zázemí.

Zaznělo také, že zastánců zmíněné komunikace je několik. Jedním z nich je například primátor Boleslavi Raduan  Nwelati. Navíc výstavbu kruhové křižovatky schválili i radní kraje.