Nový stravovací provoz vzniká mezi parkovacím domem nemocnice a budovou interny. Stavba si vyžádá téměř 60 milionů korun. Náklady na vybavení dosáhnou dalších cca 70 milionů korun. Konečná cena bude stanovena podle veřejné zakázky. Nemocnice projekt financuje ze svých zdrojů.

„Důvodem stavby nového stravovacího provozu je fakt, že stávající budova i technologické vybavení jsou již zastaralé a nevyhovují současným potřebám mladoboleslavské nemocnice,“ uvedla mluvčí zařízení Hana Kopalová. Nový gastroprovoz je navržen se zelenou střechou, kde bude parčík vybízející k odpočinku.

Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav
Klaudiánova nemocnice dokončuje dospávací jednotku. Chystá stavbu za stamiliony

Součástí nové kuchyně bude tabletová linka, jejíž instalace ve stávající kuchyni z důvodu nedostatečného prostoru a nedostatečného technického vybavení není možná. Při využití tabletového systému bude strava v kuchyni pod dohledem nutriční specialistky rozdělena do tabletu dle typu diety a transportována na jednotlivá oddělení nemocnice v tabletových kontejnerech.

Kuchyně je nejstarším objektem v areálu nemocnice

V současnosti je budova s kuchyní nejstarším objektem v areálu nemocnice. Gastrovybavení i přes svou funkčnost neumožňuje přípravu pokrmů dle aktuálních trendů, jako jsou vaření v páře, nízkoteplotní, tlakové nebo noční vaření. Vnitřní rozvody jsou na hraně životnosti a vyžadovaly by kompletní rekonstrukci. Výdej jídel pro zaměstnance nemocnice je navíc zcela mimo tuto budovu a z důvodu nedostatečné kapacity stávající kuchyně je zajišťován externí firmou. Současné prostory zaměstnanecké jídelny, která se nachází v suterénu pavilonu gynekologie, nevyhovují kapacitně a nenaplňují současné hygienické standardy stravování zaměstnanců.

Nalezený raně středověký meč.
Unikátní nález. Těžba písku u Labe odkryla asi tisíc let starý meč

Vybudováním moderního a funkčního gastroprovozu dojde ke značným úsporám při provozu a díky použití nových technologií i trendů dojde ke zkvalitnění připravované stravy. Při hodnocení kvality péče ve zdravotnickém zařízení hraje velmi důležitou roli kvalita stravování. „Pacienti jistě ocení nejen kvalitní a pestrou stravu s využitím čerstvých surovin, ale též její přípravu pomocí moderních technologií a servírování v tabletovém systému,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.