Kdo jel okolo zbořeného stavení a vykácených stromů, což je už několik měsíců stará skutečnost, musela ho tahle možnost, že zde vznikne benzínová čerpací stanice, snad také napadnout. Nyní je vše oficiálně potvrzeno a s budováním benzínky se začne ještě do konce letních prázdnin. K začátkům se vrátil starosta Hrdlořez Petr Hejl.

„Silnice jedna lomeno třicet osm, ve směru na Bělou pod Bezdězem po levé straně byla dlouhá léta rozpadlá usedlost pod místním názvem u Tarantíků a nachází se severně od obce Hrdlořezy v katastrálním území Hrdlořezy. Obec Hrdlořezy má platný ÚP včetně všech platných změn, dle územně plánovací dokumentace je dané území určeno pro stavbu dopravní infrastruktury. Na základě všech platných povolení bude na výše uvedeném pozemku vybudovaná čerpací stanice pohonných hmot, občerstvení a odpočinkové plochy," vysvětlil starosta.

Silnice – spojnice mezi Bělou a Boleslaví se navíc v místě, kde vznikne benzínka rozšíří o jeden pruh, který bude sloužit jako nájezdový. Plynulý provoz by tak měl, na této velmi frekventované silnici, zůstat zachován. Stavba by podle našich informací měla trvat dvanáct měsíců.

„Zahájení stavby čerpací stanice by mělo skutečně být na konci letošního srpna. Souběžně s touto stavbou bude ale ještě navíc zahájena také rekonstrukce komunikace I/38. Obec se stavbou benzínky  zbaví nevábně vyhlížejícího zbořeniště bývalé usedlosti, to znamená hezčí pohledový vjem při příjezdu a průjezdu katastrem obce. Pro obyvatele obce je to samozřejmě blízké čerpání pohonných hmot ale také pracovní příležitosti na čerpací stanici," uvedl výhody vzniku benzínky starosta Hrdlořez Hejl.

Stavba čerpací stanice spolu s rekonstrukcí zmíněné silnice s sebou samozřejmě přinese také dopravní omezení pro řidiče, a to nejen ty místní. „Vzhledem k tomu, že se obě akce zahajují společně, bude dopravní omezení znamenat – snížení rychlosti, označení výjezdů ze stavby, s největší pravděpodobností dojde i na semafory, a v neposlední řadě budou zcela jistě zhotoveny bypassy komunikace tak, že bude stále zachována průjezdnost komunikací.

Nová benzínka v Hrdlořezích vznikne díky firmě Vendys & V s.r.o. Jak si mnozí pamatují, čerpací stanice měla na tomto místě vzniknout již několikrát. Pokaždé ale ze záměru sešlo. Důvody, proč se tak stalo, nebo spíše nestalo, ponechme stranou, důležitá je pro nás současnost. Teď tedy vše nasvědčuje tomu, že koncem příštího léta si budeme u benzínky v Hrdlořezích moci dle libosti natankovat.

„Záměr vybudovat čerpací stanici v uváděné lokalitě mělo v minulosti opravdu hodně zájemců, ale až teď se to povedlo, myslím si, že bude hodně využívaná řidiči,  jelikož na trase z České Lipy není žádné takové zařízení přímo u silnice," míní Hejl.

Současně se stavbou benzínové stanice se začne rekonstruovat řidiči dlouho očekávaná silnice 1/38.  Ta je hojně využívána, a tvoří důležitou tepnu mezi Mladou Boleslaví a Bělou pod Bezdězem. Rekonstrukce silnice bude probíhat ve třech rovinách.  Z jejího povrchu zmizí díry a silnice se rozšíří.

Velkou změnou by ale, podle našich informací, mělo být odstranění horizontů mezi křižovatkou v Čisté a obcí Hrdložezy. Pak by snad mohla být nebezpečná křižovatka, která je známá jako místo spousty nepěkných dopravních nehod, snad o hodně bezpečnější.