Z řad místních obyvatel se ozývají nespokojené hlasy: „Díry jsou nebezpečné samy o sobě, a nedostatečně zabezpečené je i plynové vedení a vlastně i výkop samotný."

Jak Deník na místě zjistil, už na první pohled tenhle úsek  bezpečný není. Luboš Jankovský, jeden z místních,  označuje tuto situaci jako neprofesionální přístup k práci na přívodu kanalizace v Bělé pod Bezdězem z Vrchbělé přes Táborovou ulici do místní čističky. „Již dva měsíce jsou dva výkopy u koupaliště odhaleny a nic se neděje.Ve výkopu vede středotlaké vedení plynu, které není vůbec dostatečně zabezpečené. Je zde zákaz vjezdu, ale to neznamená, že se tady nejezdí. Na výkopu žádná světla nejsou, pouze oplocení, které tam stejně jednou spadne," míní Jankovský.

Řidič, který to v těchto místech nezná, může do výkopu s plynem napříkla v mlze klidně zapadnout. V ulici vede také hlavní řad vody pro Bělou z Klokočky na Mladou Boleslav, nebo telefonní vedení. „Pokud se něco stane, bude to pěkný mazec v celé Táborové ulici. Bydlím tady a mám docela strach. Psal jsem i na plynárny, ale dělají mrtvého brouka. Všechno, co se tady v ulici děje, nás již unavuje. Objížďka nás stojí peníze, a strach z nějakého maléru také k dobré náladě nepřidá," okomentoval situaci Jankovský.

V Táborové ulici jsme se byli podívat ve čtvrtek 22. listopadu, v osm hodin ráno. Nepracovalo se. Stejnou trasu jsme absolvovali v poledne, to už byl kolem výkopů pracovní ruch. Vyjádření firmy, která práce zajišťuje, Gema MB, vneslo do situace více světla. „Pravdou je, že se v Táborové ulici dva měsíce nepracovalo. Byl k tomu ale důvod. V trase, kde pracujeme, jsou dvě přeložky středotlakého plynu. Čekali jsme, až věc vyřeší plynárna. To se podařilo teď. Mohu obyvatele ulice uklidnit, do konce měsíce listopadu budou výkopy zavezeny," uvedl k současné situaci stavbyvedoucí firmy Gema MB, Jaroslav Milčinský.

Podle našeho zjištění budou ještě po zavezení výkopů v ulici prováděny úklidové a terénní úpravy, nicméně se začátkem prosince by měla být Táborová ulice v Bělé pod Bezdězem bez nebezpečných děr a plně průjezdná.