Bourání i následné postupné odklízení sutin a úklidové práce byly plánovány tak, aby obnovení provozu bylo co nejrychlejší a jízda co nejplynulejší ve směru na Prahu. Do metropole se totiž v neděli tradičně vracejí obyvatelé hlavního města z víkendu, který si tentokrát mnozí prodloužili už od čtvrtečního státního svátku. Otevření směru jízdy na Mladou Boleslav se proti očekávání protáhlo: po nedělní desáté dopolední, kdy silničáři původně ohlašovali otevření „rychlého“ pruhu, ještě dálnice zůstávala neprůjezdná včetně levého jízdního pruhu. Náklady na demolici se blíží sedmi milionům korun. Do budoucna by mělo dojít na výstavbu nového mostu.

O uzavírce i průběhu prací informovala KSÚS na faceboku. Tam se také v sobotu večer ohradil uživatel Dominik Walta. „Proč tohle nebylo nikde pořádně komunikováno? Dnes ráno se na ČT24 zmiňovali o demolici a uzavírce na dálnici D3, ale tohle je prakticky nedohledatelný,“ hněvá se.

U Záp se boural most nad dálnici D10 také v březnu 2018, a to na spojnici městyse a Brandýsa nad Labem – na silnici II/101 taktéž ve správě KSÚS. Následně byl vybudován nový most. Tehdy byly bourací práce rozděleny do dvou víkendů a objížďka uzavřeného úseku D10 vedla mezi exity 10 a 14. Nový most byl hotový téhož roku v listopadu.