Videem, které natočili sami aktéři, se zabývá už i policie. Na nahrávku reagoval i majitel firmy, který uvedl, že hazardující šofér dostal okamžitě padáka.

„Nebudeš tady předjíždět, pi..,“ říká na videu, které zveřejnila facebookové skupina „Sme šoféri z povolania a pomáhame si navzájom Officiál Fanpage“, jeden z řidičů druhému.

„Budu, pojedu jen v levém pruhu,“ reaguje druhý řidič náklaďáku a skutečně v Nekmíři předjede přes plnou čáru nejen kolegu, ale poté i dva osobní vozy. Sotva se stačí zařadit před ostrůvkem. Během jízdy, která se měla odehrát v úterý 21. prosince, spáchá i řadu dalších porušení dopravních předpisů. „Ty vole, já tam mám zase kilo deset, ty vole,“ komentuje sám svoji jízdu.

„Vylízaní kreténi! Vytáhl bych vás z těch náklaďáků a dal vám tvrdou lekci!“ reagoval na video jeden z řidičů a podobně kritičtí byli i další diskutéři na webu. A podle administrátora skupiny zareagoval promptně i majitel firmy.

„Jako zaměstnavatel řidiče, který sdílel toto video, se omlouváme. Jedná se o nepochopitelnou soukromou iniciativu jednotlivce v rozporu s pracovní smlouvou a filozofií naší společnosti. S řidičem byl okamžitě ukončen pracovní poměr. Bezprostředně po shlédnutí videa vedením společnosti, byl pro vůz na trase vyslán náhradní řidič. Jako společnost dlouhodobě usilujeme a prosazujeme význam a nezbytnost silniční nákladní dopravy a vyvíjíme neustálý tlak na zlepšení pracovních podmínek pro všechny řidiče. Od obsahu videa se důrazně distancujeme, zveřejněné názory a chování nikdy nebyly a nebudou součástí našich podnikatelských principů. Velmi nás mrzí, že tento a podobné excesy mají negativní dopad na hodnocení všech, kteří v dopravě tvrdě a poctivě pracují,“ stojí v e-mailu, který skupina „Sme šoféri z povolania a pomáhame si navzájom Officiál Fanpage“ obdržela.

Nahrávkou se zabývá policie

Tím ale problémy řidičů nekončí, nahrávkou se už zabývá i Policie ČR. „Celý videozáznam budeme analyzovat,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že poté bude rozhodnuto o dalším postupu. Tvrdý postih se ale vzhledem k mnoha proviněním na videu dá předpokládat.