Svatba s padákem na zádech, na skále nebo pod vodou? Tak něco takového na Mladoboleslavsku téměř nepotkáte. „Jediné opravdu netradiční místo za posledních pět let, kde jsme oddávali byl městský fotbalový stadion,“ míní Ivana Hermanová z mladoboleslavské matriky.

Pokud už se snoubenci rozhodnou, že nenavštíví obřadní síň magistrátu, většinou jejich volba padne na kostel sv. Bonaventury, na kostel sv. Havla nebo Sbor českých bratří. „Minulý týden tady byl požadavek na oddavky přímo v restauraci na Staroměstském náměstí, to je ale zatím v jednání,“ dodala matrikářka.

Svatba na zámku

Na Mnichovohradišťsku vede jednoznačně obřadní síň a potom prostory místního zámku, kde je pro tyto účely vyhrazen prostor. Pár svateb už se odehrálo i pod hradem Valečov nebo na Drábských světničkách.

Od nového roku se mohou snoubenci vzít na obecních úřadech menších obcí. Jedinou podmínkou je, aby jeden ze snoubenců měl v místě oddavků trvalé bydliště. Nevýhodou je fakt, že pro tyto účely mají obce vyhrazený většinou jen jeden den v týdnu.

Pokud se chystáte vlézt do chomoutu, máte šanci inspirovat se na Zámku Loučeň, kde se už tuto neděli od 10 do 17 hodin uskuteční veletrh s názvem Svatební jiskření.