Bělá pod Bezdězem - V sobotu v ranních hodinách měla rodina z Bělé pod Bezdězem místo štědrodenních radostí spíše spoustu starostí. Jejich kůlnu, garáž a truhlářskou dílnu totiž pohltily plameny. Požár vznikl od kamínek, ve kterých se ve zmíněných objektech běžně topilo.

„Na místo dorazily čtyři cisterny hasičů a dva osobní vozy s potřebnou technikou, a to jak hasičů z Mladé Boleslavi tak i dobrovolných hasičů z Bělé pod Bezdězem,“ sdělili Deníku hasiči. Zasahovat musela i záchranka, která odvezla muže, jenž v kamnech ráno zatopil, k vyšetření do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Měl opálené vlasy, obočí a zřejmě se také nadýchal kouře.

V kůlně se nacházely i barvy, jež rychlost požáru podstatně urychlily. Pomohly také piliny z truhlářské dílny a dřevo.

V 10 hodin dopoledne již měli hasiči oheň pod kontrolou. Na místě byla také policie a vyšetřovatel hasičů. Snažili se zjistit, jak přesně k požáru došlo. Naštěstí nedošlo k rozšíření požáru na dům, který se nachází jen několik metrů od požářiště.

Sousedé okamžitě nabízeli rodině pomoc.

Aktualizace:

Podle našich informací, jež jsme zjistili u hasičského záchranného sboru Středočeskéhéo kraje pobočka Mladá Boleslav, vznikl požár od motocyklu, který muž vsobotních ranních hodinách v garáži opravoval.

Požár zničil kromě veškerého nářadí a truhlářských strojů také plastové obložení ve štítu domu, jenž se nacházelo v blízkosti ohně. V domě také z této strany majitelům domu popraskaly skleněné tabulev oknech.