Peníze dostala nemocnice od běžců a od organizace Nedoklubko, které pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám. Použijí se na pořízení potřebného vybavení.

Nedoklubko pro nemocnici uspořádalo dárcovskou sbírku, prostřednictvím které se navýšila částka, jež se vybrala na akci Běh městem. Díky veřejnosti se podařilo dát dohromady skoro 60 tisíc korun.

Organizace již v nemocnici předala šek na obnovu oddělení. Na oddělení dorazila ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková. Dále Dalibor Kolář, hlavní organizátor Běhu městem 2019, a Pavel Majer z firmy Josyma, která je sponzorem akce. Z darovaných peněz byla zakoupena nábytková sestava a tři kojenecké váhy. „Mockrát děkuji všem štědrým dárcům, hlavně zaměstnancům Škoda Auto, kteří výzvu moc podpořili,“ uvedla Martina Jurčová, zástupkyně organizace Nedoklubko pro Mladou Boleslav.

Tím ale proces nekončí. Začátkem letošního roku má Nedoklubko dorazit znovu s dalšími financemi pro nemocnici. Ty budou od organizátorů Pohádkového lesa. Neonatologickému oddělení věnují 50 tisíc korun, které zaplatí kojící křesla pro maminky.