Počet lidí, kteří onemocněli chřipkou na Mladoboleslavsku v posledním týdnu výrazně přibylo.

Klaudiánova nemocnice zatím návštěvy zakazovat nebude. „Počet nemocných prozatím na Mladoboleslavsku není tak vysoký," řekla tisková mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.

„Přesto prosíme o maximální toleranci vůči našim pacientům. Pokud někdo z návštěvníků do nemocnice vyloženě nemusí a má příznaky chřipky, ať do nemocnice nechodí," vyzvala mluvčí návštěvníky Klaudiánovy nemocnice.

Vzrostl počet nemocných i v rámci celého Středočeského kraje. Celková nemocnost v kraji je 1546 nemocných na sto tisíc obyvatel, na Mladoboleslavsku to je 1208 lidí.

„V předešlém týdnu došlo k výraznému vzestupu nemocnosti v podstatě ve všech  okresech, což považujeme za začátek epidemického výskytu," uvedla Iva Domasová z protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice v Kutné Hoře.

„O opatřeních ve zdravotnických zařízeních si rozhoduje vždy ředitel nemocnice po konzultaci s námi. Zatím byly omezeny návštěvy pouze v Benešovské nemocnici," doplnila Iva Domasová.

Podle jejích slov ale nelze vyloučit, že se situace změní.

Na Mladoboleslavsku je sice počet nemocných na sto tisíc obyvatel nižší, ale nárůst počtu nemocných je podstatně rychlejší než ve zbytku Středočeského kraje.