Komise složená z odborníků vyšetřuje velmi vážná obvinění, s kterými přišel bývalý lékař Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.

Jak jsme již informovali, doktor Aleš Zlámal, který v LDN pracoval, obvinil své bývalé kolegy, že několikrát špatně dávkovali, nebo dokonce vůbec nedávkovali léky pacientům. Přišel i s podezřením, že jeden z pacientů zemřel, protože mu byl podáván draslík ve špatné koncentraci.

„V tomto případě nemusel pacient draslík dostat. Navíc mu dali špatnou koncentraci. Pacientovi se začalo dělat špatně a jiný lékař mu draslík vysadil. Přesto mu byl přípravek později znovu podán a kvůli tomu pacient zemřel,“ obvinil Zlámal kolegy.

Nemocnice to striktně odmítá. „Žádný pacient u nás nezemřel na předávkování draslíkem. Rozhodně jsou to lživá obvinění od lékaře, který se nám mstí, neboť jsme mu neprodloužili pracovní smlouvu, a který se dříve léčil na psychiatrii,“ vyvrátil obvinění již několikrát ředitel nemocnice Ladislav Řípa s tím, že tento pacient zemřel na vážnou chorobu.

Za křivé obvinění to v médiích označila i primářka oddělení Anna Hapáková.

Našemu listu se ale podařilo získat výpověď lékaře, který je s celým případem velmi dobře obeznámen. „Byly tam podávány špatné ordinace. Vím, že pacientovi po tom draslíku bylo špatně. Ale neviděl jsem pitevní protokol, takže nemohu říci, jestli to byla příčina smrti,“ řekl lékař, jehož jméno známe, ale požádal nás o zachování anonymity.

Podezření teď prošetřuje komise, kterou do nemocnice poslal středočeský hejtman Petr Bendl. „Sejdou se na neutrální půdě a musí podrobně prostudovat dokumentaci. Vyšetřování může trvat i několik měsíců,“ řekl pro MfD mluvčí středočeského krajského úřadu Martin Kupka.

Případ nyní prošetřuje také Česká lékařská komora a policie. To Deníku potvrdili mluvčí obou institucí. Vyšetřování proto bude zřejmě velmi intenzivní a teprve poté bude jasné, jestli byla obvinění lživá, či nikoli.