Kde je pravda? Kdo ví! Velký rozruch v mladoboleslavské nemocnici odstartovala pondělní reportáž České televize, kde bývalý lékař obvinil nemocnici, že na oddělení LDN lékaři údajně způsobili smrt pacienta, a další měli dostávat špatné léky. Vedení nemocnice to tvrdě odsoudilo a zcela odmítlo.

Jenže, co když doktor Zlámal říká pravdu? Pak se za zdmi nemocnice skrývá opravdový průšvih. Komu ale věřit? Jedni tvrdí, že Zlámalova minulost je natolik špatná, že je nevěrohodný a další lidé ho považují za lháře.

„Vytahují na mě minulost, aby mě zdiskreditovali, ale já nelžu. Nejsem závislý na drogách a ani jsem v LDN nepracoval pod dozorem jiného lékaře,“ prohlásil včera pro náš Deník lékař Aleš Zlámal a odmítl, že by šlo o pomstu, jak jsme včera uvedli. Ať je to, jak chce, celý případ teď budou vyšetřovat odborníci a také policie. „Dostali jsme trestní oznámení ze strany nemocnice na únik dat. V té souvislosti ale budeme prošetřovat nejen tento únik, ale i další okolnosti,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Názory lékaře Zlámala a vedení nemocnice zastoupené ředitelem Řípou čtěte zde.

Hejtman Středočeského kraje Petr Bendl inicioval v úterý 29. května vytvoření územní znalecké komise, která by měla v krátké době prověřit všechna podezření vznesená vůči Léčebně dlouhodobě nemocných Oblastní nemocnice Mladá Boleslav v pořadu Reportéři odvysílaném Českou televizí v pondělí 28. května.

„Členy zmíněné komise by měli být respektovaní odborníci. Oslovili jsme například primářku Alexandru Aschermannovou, ředitelku Ústavu onkologie a pneumologie na Pleši, či primářku Helenu Pomahačovou, ředitelku Geriatrického a rehabilitačního centra Kladno. Tato komise nezávisle posoudí, zda v mladoboleslavské Léčebně pro dlouhodobě nemocné k pochybením skutečně došlo, nebo zda se jednalo o lživá nařčení,“ uvedl hejtman Petr Bendl.

Přečtěte si také:Nemocnice připouští pouze formální chybu