„Média a veřejnost v posledních měsících řeší bezpečnost a potřebná hygienická opatření v souvislosti s onemocněním Covid-19. Pro nemocnice je to ale běžný standard,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Řada lidí pak podle ní má obavy, že areály nemocnic jsou nebezpečným a kontaminovaným prostředím. Nemocnice se však řídí nejpřísnějšími hygienickými normami – a to v souvislosti s naprosto veškerými onemocněními, tedy i s koronavirem.

Přesto všechno pacienti odkládají návštěvu lékařů. „Tento jev se objevuje napříč celou nemocnicí, sem tam se někdo objeví a něco zruší, dokonce i plánovanou operaci,“ podotkla Kopalová, podle níž se naštěstí nejedná o akutní zákroky, přesto jde o určitou komplikaci, protože měl pacient určitou dobu zákrok plánovaný.

„Dodržování vysokých hygienických standardů je pro nás běžnou součástí každodenní práce. Naše nemocnice nabízí zdravotní péči na nejvyšší úrovni a náš tým tvoří vzdělaní odborníci, kteří vědí, jak se mají v takových situacích chovat,“ upozornil také předseda představenstva mladoboleslavské nemocnice Ladislav Řípa.

Lidé se tedy opravdu nemusí obávat navštívit svého lékaře, podstoupit plánované vyšetření nebo operaci. V současné době je nemocnice plně zajištěna a bezpečnost pro pacienta je její prioritou. V Klaudiánce navíc mají dostatek certifikovaných ochranných pomůcek, které zajistí ochranu pacientů i personálu.