„Stavební práce byly zahájeny na všech podlažích budovy. Pracuje se na rozvodech, na vzduchotechnice, někde se bourá či maluje,“ uvedla tisková mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

Nejintenzivněji se nyní pracuje na rehabilitačním oddělení, kde dojde k opravám a modernizaci ambulancí i lůžkového oddělení. „Stávajících 20 lůžek bude rozšířeno o 9. K zásadní změně dojde přestěhováním oddělení následné péče. To nyní sídlí v ulici Na Celně a čítá 51 lůžek,“ podotkla Kopalová.

Úplnou novinkou v tomto pavilonu pak bude stacionář hematologicko-transfuzního oddělení. Ten v nemocnici funguje již dvanáct let, ale prozatím neměl vlastní prostory a probíhal na interním oddělení. Nově tak na hematologicko-transfúzním oddělením budou moci ošetřit větší počet pacientů, kteří potřebují chemoterapii.

Revitalizace pavilonu běží už déle než měsíc a hotové mají být za rok. Veškeré stavební práce si vyžádají celkem 99 098 897 korun včetně DPH, nemocnice bude investiční akci financovat z úvěru. „Na zateplení budovy se podařilo získat dotaci ve výši 3,9 milionu korun od Státního fondu životního prostředí,“ doplnila Kopalová.

První náměstek primátora Jiří Bouška vyzdvihl, že se v nemocnici opět o něco zkvalitní péče. Zároveň také kvituje, že dojde k uvolnění prostor po přesunu oddělení následně péče Na Celně, které se po přestavbě přestěhuje. „Volnou kapacitu asi pěti desítek lůžek tak budeme moci použít na vybudování nového bydlení pro seniory. Máme rok na přípravu a jsou to přesně prostory, které v Mladé Boleslavi chybí,“ zmínil Bouška.

Kromě obnovy pavilonu pokračuje i realizace parkovacího domu. Ten bude pro návštěvníky Klaudiánovy nemocnice i pro širokou veřejnost uveden do provozu ještě během letošního podzimu. Parkovací dům vyjde na 174 milionů korun, je financován úvěrem, který z 80 procent zaštítil Středočeský kraj a z 20 procent město.