Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi rozšířila své služby. Pořízením ultrazvuku na očním oddělení poskytne pacientům možnost diagnostikovat nádory. Na koupi nového stroje, který stál více než 800 tisíc korun, se podílela společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, jež nemocnici dlouhodobě finančně podporuje.

Nový stroj Accutome/Keeler disponuje tím nejlepším možným vybavením. A-scan sonda zaznamenává hloubku přední komory i sklivcového prostoru, tloušťku nitrooční čočky a axiální délku oka. V případě, že by došlo k nitroočnímu krvácení, jež by ztěžovalo vyšetření, bude možné využít ultrazvukovou B-scan sondu, která dokáže zobrazit nitrooční struktury i v tomto případě. K biomikroskopii předního segmentu oka slouží vysokofrekvenční ultrazvuková UBM sonda.

„Hlavním cílem využití této sondy je diagnostika nádorů předního očního segmentu a potvrzení patologických změn v uhlu přední komory oka člověka,“ uvedl na webu nemocnice primář oddělení Alexandr Stěpanov.

Služby mladoboleslavské nemocnice využívá mnoho lidí ze širokého okolí. Poskytování špičkové péče je pro její zaměstnance prioritou, čemuž napomáhá pořizování nových přístrojů. Nemocnice je jednou z mála míst, které tento přístroj vlastní.

Mohlo by vás zajímat: Zelenou vlnu na semaforech si v Boleslavi spouštějí sanitky, hasiči i policisté

Slavnostní uvedení OBU jednotek do provozu se uskutečnilo u sídla boleslavských hasičů. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický