Připravena pro ně byla sto metrů dlouhá dráha plná vyčerpávajících úkolů. Muži na ni vyrazili ve dvou kategoriích, a to buď jen v hasičském zásahovém obleku, nebo doslova v plné polní, tedy i s 13 kilogramů těžkou kyslíkovou bombou na zádech.

Dráha se mohla zdát jednoduchá – překonat stěnu, roztáhnout hadice, vylézat na lešení a následně nahoru vytáhnout pomocí lana smotané hadice, ihned po slezení dolů třikrát tam a zpět obrátit asi 25 kilogramů vážící pneumatiku z nákladního auta, přeskočit překážku a rovnou se chopit palice a 30krát uhodit do hammer boxu a na závěr přenést ještě dva těžké kanystry plné vody.

„Máme tady asi rekord, a to je čas 1:16," připomenul Pavel Beneš ze Sboru dobrovolných hasičů Jabkenice, jeden z organizátorů klání.

Něžné hasičské pohlaví se ale při soutěži o nejtvrdšího hasiče rozhodně zahanbit nenechalo. „Nejtěžší byl pro mě hammer box. Tam jsme museli udeřit palicí desetkrát nahoru a desetkrát dolů. A pak barely s vodou," řekla po doběhnutí do cíle Nikol Vinecká s tím, že trať se jí podařilo zdolat za 1:30, tedy o 17 vteřin lépe, než minulý rok. „Letos jsme měly lehčí pneumatiku. Minulý rok byla o moc těžší," vzpomněla na minulý ročník Vinecká.

Z prvenství se nakonec radovala Alex Tomasová, z mužů (se zátěží) Vítězslav Novotný a (bez zátěže) Lukáš Jánský. Souběžně probíhající Srandamač opanovala dvojice Pavel Beneš a Marek Havlát. 


TOMÁŠ JEŽEK