Ve svém současném bydlišti v domě na náměstíčku Na Kozině, kde nyní žije se synem a snachou, prožila paní Bachová již osm desítek let. Také proto ji k životnímu jubileu popřáli a květiny i další dárky předali kromě náměstka primátora Adolfa Beznosky i člen rady města Jan Nejman a zastupitel Luboš Dvořák, kteří zastupují obyvatele z centra města.

Jak se dožít 103 let v Mladé Boleslavi? Jednoznačný recept se hledá těžko. „Určitě k tomu ale přispělo, že jako mladá dívka jsem byla veselá, bezstarostná. Starosti jsem si nepřipouštěla a nebyla jsem obklopena tolika špatnými zprávami z politiky či kriminality, jak jsou lidé dnes,“ říká Marie Bachová. Pila také podle svých slov v mládí hodně mléka i jedla dost masa.

Její nejbližší také připomenuli, že oslavenkyně se stále živě zajímá o současné dění, čte noviny, sleduje televizi včetně fotbalových zápasů. Své velké jubileum oslaví v kruhu příbuzných a známých v sobotu v Michalovicích, kam se ráda nechá vozit na návštěvu. Dokonce se tam nechala již také povozit i na motorové čtyřkolce!

Dlouhověkost má paní Bachová v rodině, její sestra například zemřela až v 99 letech a otec v 90 letech. Oslavenkyni mrzí pouze to, že již několik let nemůže sama chodit ven na procházky a je tak ošizena o tuto radost, kterou si až do pozdního věku dopřávala. Stále jí také vrtá hlavou, proč právě ona se z celé rodiny dožila nejvyššího věku. Stále má úctyhodnou kondici a elán.