„Jsem opravdu rád, že se nám podařilo tuto službu nastartovat a rozšířit pro všechny, kteří to potřebují. V současné těžké době se bohužel zvyšuje počet lidí, kteří mají starosti, a tímto krokem některým z nich můžeme vyřešit složitou situaci,“ popsal náměstek primátora Robin Povšík, jenž projekt s týmem dalších lidí zastřešuje.

Využití Ošatníku má svá pravidla. Každý podléhá registraci. Podporu může dostat pouze ten, kdo se prokáže rozhodnutím úřadu práce o přidělení příspěvku na živobytí, doplatku na bydlení, příspěvku na bydlení, přídavku na dítě nebo přidělení dávky mimořádné okamžité pomoci. Tato rozhodnutí nesmí být starší tři měsíce. Platí i písemné doporučení odboru sociálních věcí mladoboleslavského magistrátu. Drobné zboží jako je spodní prádlo nebo trička si mohou lidé brát jednou za měsíc, věci typu bund nebo bot maximálně jednou za tři měsíce.

Vizualizace nového skateparku v Mnichově Hradišti.
V Hradišti vyroste nový skatepark. Bude mít téměř tisíc metrů čtverečních

Vstup do Ošatníku mají osoby, které jsou čisté a nejsou pod vlivem návykových a omamných látek. „Nevylučujeme tím pomoc třeba bezdomovcům s nedostatečnou hygienou. Rádi jim poskytneme například ošacení. Ale nebudou si pro něj chodit do Ošatníku. Mohou využít služby Naděje, která si může příslušné oblečení vyžádat. Ošatník musí zůstat místem, kde se i lidé v sociální tísni cítí komfortně a bezpečně,“ doplňuje náměstek Povšík.