Příjemný relax. Těmito dvěma slovy by se dalo charakterizovat absolvování neinvazivní liposukce, jíž jsem na vlastní kůži ve Studiu 33 v Mladé Boleslavi zažila.

Co člověk prožije na vlastní kůži, je to pravé, o čem by měl a mohl psát. „Jaké to asi bude, a hlavně, jaký to bude mít efekt?“  Říkala jsem si při výšlapu do Studia 33, jež sídlí ve druhém patře v ulici Husova 237 v Mladé Boleslavi a vlastní ho manželé Šímovy. 

Markéta Šímová mne vítala už z dálky a jak jinak než s úsměvem. Ten k ní totiž tak nějak patří. Před samotnou procedurou se mi dostalo informace, kolik si toho mám odložit, jakou zaujmout polohu a co mne vlastně čeká. Liposukce se týkala břišních partií. 

Než samotná procedura započala, mé bříško se ocitlo v olejové lázni. Ta, jak jsem se dozvěděla, slouží jako vodivé médium, pro hlavici, která se skládá ze tří hrbolků a proudí mezi nimi radiofrekvenční vlny. Součástí tohoto procesu jsou i návleky na nohy, které se stahují a roztahují, tím vlastně masírují vaše nohy tlakem a ten způsobuje, že se vám nabudí lymfatický systém. 

„A můžeme začít,“ řekla Markéta Šímová a přiložila hlavici na kůži a kroužila s ní. Příjemně to hřálo. Teplota hlavice se řídí individuálně, takže se rozhodně nemusíte bát, že vás to bude pálit. Naopak, musím říci, že mi bylo velmi příjemně.
Navíc jsem se během celé procedury dozvěděla mnoho zajímavých a důležitých informací. Bez nich by se totiž efekt hubnutí a zpevnění kůže nemusel vůbec dostavit. 

Důležité tedy je, že nesmíte po liposukci pít alkohol. Tedy, nikdo vám ho zakázat nemůže, ale pokud ho požijete, játra to okamžitě zaregistrují a začnou ho odbourávat, místo toho, aby se věnovaly odvádění přebytečného tuku z těla, jež se díky liposukce z tukových buněk uvolnil. Naopak pít hodně vody je naprosto žádoucí, tři litry denně je ideální. Samozřejmostí je pak lehká strava. Určitě není dobré dát si večer, ani v následujících dnech tučný bůček, nebo pár buřtíků z grilu.

„Efekt by se měl dostavit za tři až čtyři dny. Myslím, že by to ve vašem případě mohl být úbytek čtyř centimetrů,“ řekla mi Markéta Šímová s úsměvem. 

Dodržela jsem všechna doporučení a s měřením počkala na pátý den. Cítila jsem to sice na svém oblečení. Kalhoty byly volnější, tričko plandalo více od těla a já se v duchu radovala, jako bych vyhrála krajský přebor v čemkoli.
Po změření mi číslo na krejčovském metru opravdu udělalo radost. Čtyři centimetry jsou fuč. „Doufám, že nenávratně, říkala jsem si s radostí.“

Po jedné takové kůře, ale určitě nemám vyhráno. Lehce dietní režim je zapotřebí dodržovat i nadále, s alkoholem to nepřehánět, hodně pít a být více v pohybu.

Když se nad tím zamyslíte, tak to jsou vlastně všechno věci, které by měl člověk dělat celkem běžně. Nepřejídat se a koukat na to, co vlastně jí a kolik. Pravidelně a dostatečně pít a rozhodně nesedět u telky a PC, ale jakkoli se hýbat. 

Na moji otázku, kdy na takový zákrok přijít, nebo kdy je na něj vhodná doba, abychom se cítily dobře v plavkách a vůbec ve svém oblečení se mi dostalo jasné odpovědi. „Je důležité vůbec začít.“ A to je fakt. Já jsem začala a hodlám v tom pokračovat, protože nad pocit sebeuspokojení věřte, není. 

Navíc je dobré cítit se dobře, tam kde vám takový zákrok dělají. Je to přece jen trochu intimní a vy potřebujete, aby se s vámi zacházelo se vší noblesou, která k takové věci patří. Za sebe mohu říci, že přesně takového zacházení se mi ve Studiu 33 dostalo a určitě se do něj brzy vrátím. Zkuste to také, uvidíte, že budete spokojeny.