Znečištěná prostranství rozházenými odpadky nebo neustálý nepořádek kolem laviček, tvořený především nedopalky z cigaret, či nepořádek kolem kontejnerů na domovní odpad. To všechno neuniklo pozornosti hlídkám městské policie v ulicích Mladé Boleslavi. Jak Deníku řekl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta, strážníci například kolem půl jedenácté dopoledně zjistili při pochůzkové činnosti v ulici 17. listopadu muže, který se nejen přehraboval v kontejneru na domovní odpad, ale to, co se mu nehodilo, odhazoval spokojeně na zem.

„Hlídka na místě muže upozornila na jeho protiprávní jednání a přestupek vyřešila v blokovém řízení. Poté si muž nepořádek kolem kontejneru na domovní odpad musel ještě řádně uklidit, což učinil za dozoru hlídky,“ uvedl Kypta.

V odpoledních hodinách si pak motorizovaná hlídka všimla muže sedícího na lavičce v autobusové zastávce v Jičínské ulici, který tam vesele holdoval cigaretám. Při spatření hlídky nedopalek od cigaret odhodil na zem, kde už se nacházelo dalších několik nedopalků. „Hlídka muže požádala o průkaz totožnosti a protiprávní jednání na místě vyřešila v blokovém řízení. Ani v tomto případě muž nevyvázl pouze s pokutou, ale znečištěné prostranství odhozenými nedopalky řádně uklidil,“ dodal ředitel městských strážníků.