S Kateřinou Kubínovou z fotolaboratoře KodakExpress FotoStaněk jsme si povídali o tom, jak s pomocí fotografií zdárně uchovat ty nejhezčí prožité chvíle a zabránit při prohlížení snímků zděšení.

Kateřina nám prozradila, že se dnes a denně v laboratoři setkává s pokaženými fotografiemi, které zkazily nečistoty na snímači fotoaparátu.

„Zákazník je většinou překvapený a vůbec netuší, o co se jedná. Na všech snímcích má ve stejném místě černé a šedé tečky, které jsou nejvíce patrné na světlých částech snímku, například na obloze," nastiňuje nepříjemný problém Kubínová.

Jistě už víte, o co se jedná. Je velice nepříjemné mít všechny fotografie z dovolené, svatby nebo jiné události nenávratně pokažené.

Nejčastěji se nedostatky tohoto druhu objevují při zpracování zvětšenin a velkoplošného tisku fotografií. V takovém případě má zákazník několik možností, buď si nečistot nevšímat, což ale pro jejich rozsah vždy nejde, nebo pracně všechny fotografie retušovat. Mnoho zákazníků však netuší, že všemu lze snadno předejít vyčištěním snímače.

Před nastávající sezónou prodejna FotoStaněk nabízí odbornou kontrolu snímače a v případě potřeby i jeho vyčištění. Aby prodejna tyto nepříjemné zkušenosti zákazníků omezila na minimum, připravila jarní akci.

Ve dnech 7. až 11. dubna, tedy od zítřka až do tohoto pátku, si můžete čistotu snímače nechat zkontrolovat a to zcela zdarma! Kontrola na prodejně FotoStaněk vám nezabere ani deset minut času. Stačí pouze donést plně nabitý fotoaparát. Pak už je na vás, necháte-li si jej rovnou vyčistit.

Vždyť právě čistým snímačem začíná radost z bezchybných fotografií.