Přímo švejkovskou příhodu připravil městským policistům muž, který v pondělí 5. března ve dvě hodiny odpoledne volal, že nalezl u jednoho z rodinných domů v ulici Jana Palacha uvázaného psa. Při příjezdu strážci zákona zjistili, že nejenže na místě žádné rodinné domy nejsou, ale že dotyčný pes se má k volajícímu muži jako ke svému majiteli. Muž šel tedy s barvou ven a přiznal, že se do ulice právě nastěhoval, ale psa s sebou v domě mít nemůže, potřebuje se jej tudíž zbavit. 

Policisté mu poradili, co má v tomto případě dělat, a záležitost se tím zdánlivě uzavřela. Ovšem hned druhý den volala žena z ulice 17. listopadu, že na místě pobíhá jakýsi pes bez obojku. Hlídka se tedy ujala úlohy krotitelů a psa zdárně odchytila. 

Rychlé šetření ukázalo, že se jednalo o stejného chlupáče, jímž se policisté zabývali předchozího dne. Jeho páníček na rady policistů evidentně nedal a usoudil, že nejlepší způsob, jak se psa zbavit, je opustit ho na ulici. Vypátrání výtečníka bylo již jen dílem okamžiku. 

Majitel psa však považoval celou situaci okamžikem vypuštění psa za vyřešenou a odmítal se s policisty bavit. Ti mají na celou věc odlišný názor a zákon jim v tomto případě dává za pravdu. Muži nyní hrozí až půlmilionová pokuta kvůli podezření z týrání zvířat a jeho případem se bude zabývat příslušný správní orgán. Pes skončil v útulku v Lysé nad Labem, kde si jej snad časem najde lepší majitel.