Vzdělávací centrum Na Karmeli bude hostit cestovatele, manželé Wolfovi. Jejich diashow se bude týkat Etiopie a konat se bude 25. ledna od 18 hodin. Navštíví spoustu zajímavých míst a návštěvníci se také dozvědí o horách, propastech nebo pastvinách z této oblasti.

Manželé Jana a Karel Wolfovi si Etiopii vybrali proto, že je to jedno z nejzajímavějších míst černé Afriky. „Způsob života tamních obyvatel, kultura zdobení těla a jejich způsob žití je pro mnohé z nás fantastickým poznáním ojedinělé africké kultury,“ říkají manželé.

Na takové místo jistě nejde vyjet jen tak. „Nejdůležitější je si vybrat správný termín cesty. Od ledna do března jsou období sucha, a tak se dostanete i k přírodním národům na jihu Etiopie. Během letních měsíců přichází deštivé monzuny, které pročistí africký vzduch, krajina se zazelená, ale mnoho cest je v některých místech nesjízdných,“ vysvětlují manželé Wolfovi.

Jejich cesta do Etiopie se odehrála v lednu, tedy v době, kdy bylo sucho, ale hodně slunce. Cestu podnikli ve čtyřech lidech. Viděli spoustu krás, ale dobu, kterou v Etiopii strávili považují za nedostatečnou. „Projeli jsme Etiopii od severu na jih a zpět. Ale musíme říct, že jeden měsíc byl málo,“ uvádějí shodně manželé.

Wolfovi mají v plánu navštívit ještě hodně míst po celém světě. Nejbližší cestu si plánují na sever, zřejmě do Kanady.