„Návštěvnost městského bazénu v loňském roce stále rostla. V roce 2017 bazén navštívilo 290 791 lidí, zatímco v roce 2016 to bylo včetně škol a kroužků celkem 235 568 návštěvníků,“ řekl ředitel bazénu Aleš Macoun.

Co se týká nejvíce preferovaných zón bazénu, tak každá věková skupina si zde našla a oblíbila právě tu „svoji“ část. „Podle statistik ovšem nejvíce stoupá zájem o zónu dvě, což je spojení vodních atrakcí a plaveckého bazénu,“ vysvětlil ředitel areálu.

V loňském roce byly během školního roku nejnavštěvovanějšími dny jednoznačně soboty a neděle. V období školních prázdnin nebo svátků byl zájem o bazén obrovský v jakýkoliv den.

„Rekordmanem loňského roku se stal 28. prosinec, kdy nás navštívilo 1 712 lidí,“ sdělil Macoun. Zajímavostí je také skutečnost, že velký zájem o služby bazénu neopadávají ani v letních měsících, kdy je současně otevřeno i boleslavské koupaliště pod širým nebem. „Překvapivé to možná je, ale letní prázdninové měsíce jsou z hlediska návštěvnosti v krytém bazénu naopak silnější. Letos v létě sem přišlo na 40 tisíc návštěvníků,“ dodal. 

Do budoucna plánuje Městská společnost sportovní a rekreační areály s. r. o. (SARA) vylepšení nabídky wellness služeb. Areál má také na programu plánovanou odstávku, během které se na pět dní brány bazénu uzavřou. Podle všeho se tak stane v září. Tu a tam je také možné zaslechnou nářek návštěvníků plaveckého bazénu na jeho obrovskou vytíženost a stále obsazené plavecké dráhy.  

„Jsou dny, kdy v jedné dráze plaveme čtyři nebo pět najednou. To není moc komfortní stále se někomu vyhýbat nebo do někoho kopat a mlátit ho. To se těžko plave,“ řekl Jaroslav K. z Mladé Boleslavi a dodal, že se těší až se tréninky profesionálních plavců nebo školní kurzy plavání přesunou zpět do bazénu v Sokolovně. Jenže pokud se tak stane, nebude to hned. Harmonogram prací rekonstrukce starého bazénu ještě neexistuje.

„Nejprve se musí podepsat smlouva se Sokolem, k čemuž zatím nedošlo, i když je to na dobré cestě,“ řekla mluvčí boleslavského magistrátu Šárka Charousková. Čeká se také na schválení rozpočtu, kde budou jasné konkrétní částky, které do znovuoživení bazénu město ve spolupráci s automobilkou investuje.

„Rozpočet by měl být schválen na prvním letošním jednání zastupitelů,“ dodala Charousková. A tak stavba, která je v současnosti s nově otevřeným pavilonem Pírkova sanatoria dominantou Štěpánky, bude na nějakou dobu jediným krytým bazénem ve městě.

Výstavba plaveckého areálu na Štěpánce byla spolufinancována Regionálním operačním programem a stála zhruba 250 milionů korun. Bazén nabízí občanům příjemné podmínky pro rekreační vyžití a volný čas. Jeho součástí je pětadvacetimetrový plavecký bazén s šesti dráhami, dále rekreační část s dvěma bazény pro děti, rekreačním bazénem s atrakcemi, s toboganem, skluzavkou i prostorem pro odpočinek s lehátky. Součástí areálu je wellness i restaurace s občerstvením. V okolí areálu krytého plaveckého bazénu je k dispozici na 120 parkovacích míst. Nedaleko je i zastávka městských autobusů.