Rozpočet města pro letošní rok bude schodkový. Návrh rozpočtu je 887 miliónů, přičemž příjmy tvoří 781 milionů a plánované výdaje 843 milionů korun.

„Je dobře, že se neskrývají za vyrovnaný rozpočet, stejně se pak i v minulosti ukázalo, že rozpočet je de facto schodkový, i když ho tak nepojmenují," hodnotí pozitivně opoziční zastupitel Karel Horčička.

Ovšem tím chvála ze strany opozice končí. Při podrobnějším zkoumání totiž hodlá vedení města ubrat na poměrně citlivých místech, především jde o školství a sociální oblast.

Velice štědře se naopak staví k podpoře profesionálních sportů, položky FK Mladá Boleslav a. s. a BK Mladá Boleslav a. s. v loňském rozpočtu chyběly, letos mají ovšem dostat oba kluby od města po čtyřech milionech korun.

Výrazně si polepší i Florbal MB - zatímco vloni, pod hlavičkou TJ Sokol, dostali florbalisté na činnost 250 tisíc korun, letos se tato částka více než zdesetinásobí, rozpočet pamatuje na jejich činnost částkou 2,8 milionu korun. To se logicky nelíbí nejen opozici.

„Já osobně bych jim takové peníze nedal. Pokud by se jednalo o podporu mládežnického sportu, byl bych poslední, kdo bude proti. Ale proč takhle mohutně dotovat profesionální sporty, navíc na úkor právě školství nebo sociální oblasti, kde je každá chybějící tisícovka znát. Víc peněz by mělo jít třeba i do opravy silnic. Tyhle částky by se měly navyšovat, nikoliv snižovat," myslí si Horčička.

Jednání o rozpočtu a změnách v něm bude Boleslavský deník sledovat i nadále a budeme se jim podrobně aktuálně věnovat.