Své rozčílení z jednání města neskrývá pan Richard Tláskal z Mladé Boleslavi, který sice bydlí v ulici Na Radouči, ale stejně jako řada místních obyvatel má garáž v oblasti naproti Akumě v Nádražní ulici.

Podle něho se město o tuto oblast nestará a nebýt aktivity místních lidí, neměli by dodnes opravenou příjezdovou komunikaci a celá lokalita by byla zarostlá trávou. Stačí se jen podívat na některé pozemky mezi garážemi, které patří jejich majitelům. Ty jsou většinou dobře posekané několikrát do roka. Jako pěst na oko pak působí pozemek města s nejméně metrovou trávou.

Město však slibuje rychlou nápravu.

„Pozemek, který patří městu, se neseká. Je to i přes naše urgence a žádosti stále přerostlé plevelem, kopřivami a vším možným. Plevel se pak šíří i na naše pozemky. Dále se to tady rozrůstá. Jako občanům, kteří platíme daně, se nám to vůbec nelíbí,“ říká Richard Tláskal, který podle svých slov hovoří za 16 majitelů garáží.

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati uvedl, že celou věc nechá prověřit. „Je to pro mě nový podnět. Město se musí o své pozemky starat a je – li tam nepořádek, tak ho napravíme,“ řekl Deníku primátor Nwelati.

Podle Tláskala byla snaha lidí se s městem domluvit značná, záměrem nebylo nic medializovat. O sekání trávy žádali alespoň třikrát. Vždy však údajně narazili na aroganci odpovědné úřednice. „Paní úřednice nás vždy odbyla, že je nutné čekat, až příjdeme na řadu. Je ale půlka července pryč a nic se neděje. Tak jsem jí řekl, že to dám do televize a odsekla mi, ať si ji klidně zavolám. Je to arogance moci,“ říká Tláskal.

Zároveň však vyzval i všechny ostatní majitele garáží, aby si i oni řádně své pozemky udržovali. Majitelé, často senioři, se starají, jak mohou.

„Vždy, když sem přijedu, vezmu si srp a svůj pozemek si posekám. Jsem rád, že tady tu garáž mám. Je ostuda, že město svoji povinnost neplní,“ říká další majitel jedné z garáží, Zdeněk Janata. Podle něho však lidem ukřivdilo i minulé vedení města, které je včas neinformovalo při povodni. Většina tak měla poničená auta i další věci z garáží.