Akce se původně měla odehrávat ve vestibulu magistrátu, ale nakonec se asi stovka lidí sešla v přilehlém parku Komenského. Boleslavané tam často skloňovali, že mají problém s mizející zelení, nebo s tím, že by se měla protahovat tangenta, jež by podle mínění mnohých z nich znamenala svedení automobilů do středu města. V ulici Majora Frymla by to pak podle místních znamenalo, naprosté „umrtvení“. Tamní obyvatelé se nejvíce obávají zvýšení hluku, nebo toho, že by nemohli ani vyvětrat.

A kdo návrh územního plánu představil a veřejnost poučil? Byla to Jana Krumpholcová, Marek Burda a manželé Gregorovi. Podle mnohých účastníků diskuse byl toto jen začátek. Lidé se hromadně připravují, že půjdou na nejbližší jednání zastupitelstva a budou celý návrh připomínkovat. Připomínky je možné podávat do pátku 4. října, veškeré podrobnosti k tomu lze nalézt na městském portále mb-net.cz.

Co říkali lidé přímo na místě?

„Chtěl jsem zjistit, co se děje a jak to je, chci být informovaný,“ uvedl například Vítek.

„Dorazila jsem, protože se zajímám o to, jak chce město budovat různé věci. Týká se to nás a míst, kde bydlíme. Chci vědět, jak proti tomu můžeme vystoupit, eventuálně, jak zmírnit dopad těchto věcí. Nejvíce se zajímám o to, co se děje kolem nás a našeho bydlení. Chci, aby se tento plán zmírnil. Také nejsem zastánkyní toho, aby se město rozšiřovalo o další deset tisíc obyvatel,“ poznamenala Michaela.

„Jsme z Michalovic a pálí nás změna plánovaná v naší oblasti. U našeho bytového domu by se měla stavět asi 20 metrů vysoká budova, která všem pokazí výhled. Výstavba sem přivede množství dalších lidí, pro které není připravená infrastruktura. Obáváme se, že se Michalovice přeplní a bude docházet ke konfliktům mezi novými a původními obyvateli, proto jsme se přišli podívat,“ popsal Václav, proč přišel.

„Chtěli jsme získat vhled do situace a seznámit se s našimi možnostmi. Ovšem rozvíjet město je podle mě těžké. Všechno si musím prostudovat ještě doma, dnešní povídání mi ale pomohlo,“ okomentovala schůzku Vendula.

„Chci vyjádřit nesouhlas s tímto plánem, kdy jsou ignorováni vlastníci nemovitostí a nájemníci, se kterými nikdo nic nekonzultoval. Pokud přihmouřím oči a vezmu to jako skutečně veřejný zájem, tak nikdo neverbalizoval plán kompenzace, respektive verbalizoval jej jen pro velmi úzkou skupinu lidí. U nás je to bydlení, které má duši, historii a kulturu. V naší čtvrti bydlí dost lidí na slušné společenské úrovni a myslím si, že zasáhnout do bydlení lidem, kteří mají městu co dát, to bych přirovnal k činnosti, kdy si člověk sám pod sebou podřezává větev,“ poznamenal k úternímu jednání Matouš.