Působíte jako pedagog na některé ze základních či středních škol v České republice? Nenechte si ujít vzdělávací webináře v rámci EDU Týdne zaměřené především na aktuální společenská a pedagogická témata, dopady pandemie na vzdělání a inovativní trendy ve výuce, které se uskuteční ve dnech od 23. do 27. srpna.

Webináře jsou zdarma a zaměří se hlavně na regiony Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí, zúčastnit se však můžou učitelé z celé republiky. 

Přednášky na různá témata budou probíhat v jednotlivých blocích online na platformě MS Teams. Zájemci se mohou přihlásit na jedno i více témat. Registrace je možná prostřednictvím přihlašovacího formuláře, více informací najdete zde.

Vybírat je možné z přednášek zaměřených na budoucnost vzdělávání a práce a rozvoj vzdělávací soustavy v České republice v následující dekádě nebo efektivní zapojení žáků a studentů do online výuky.

Lektoři představí inovativní výukové aktivity a nezbytné přístupy pro rozvoj dovedností ve 21. století, např. 3D tisk nebo využití iPadů ve výuce. Probere se také udržitelnost vzdělávání a problematika syndromu vyhoření, která se v souvislosti s pedagogickými profesemi často skloňuje.

Každý den se představí několik zkušených lektorů, z nichž někteří mají i zkušenost ze zahraničí. Webináře pořádá několik partnerů včetně Škoda Auto Vysoké školy, ŠKODA AUTO a.s. Středního odborného učiliště strojírenského, ŠKODA Academy a Nadačního fondu Škoda Auto.