V centru našich aktivit stojí LIDÉ, společně s nimi tvoříme z mladoboleslavského regionu místo, kde se dobře žije. Zajímá nás, co si občané myslí, a pravidelně se jich na to ptáme. Naši pomoc chceme směřovat přesně tam, kde je to nejvíce potřeba.  

Navazujeme na HISTORII regionu a odkaz významných osobností. Jsme přesvědčeni, že Mladoboleslavsko je místo s obrovským potenciálem. Města i obce v regionu se mohou pyšnit bohatou historií i strategickou polohou. Podporujeme projekty navazující na historický odkaz regionu.

V centru naší pozornosti je KULTURA. Uvědomujeme si její význam pro směřování společnosti. Je to základ, o který je třeba pečovat. Zapojili jsme se do veřejné sbírky Klavír pro Boleslav a v prosinci jsme vyhlásili grantovou výzvu Nové vize pro kulturu s cílem pomoci obnovení kulturního života v regionu v této těžké době.  

Ve spolupráci s našimi partnery usilujeme o UDRŽITELNÝ ROZVOJ regionu. Zaměřujeme se na alternativní městskou mobilitu, vedle podpory sdílených kol rozvíjíme plány na dostupnou a bezpečnou infrastrukturu.  

Jednou z našich hlavních priorit je DOPRAVNÍ BEZPEČNOST a její výuka na místních školách. Spolupracujeme s odborníky Výzkumu dopravní bezpečnosti i s městskou a dopravní policí a ukazujeme dětem rizika dopravního provozu a jak se v něm pohybovat co nejbezpečněji. Ppodporujeme aktivity měst zaměřené na zvyšování bezpečnosti občanů, například nové přechody pro chodce. 

Rozvíjíme VEŘEJNÝ PROSTOR. Podporujeme opravy památek, mj. rekonstrukci zámku v Bělé pod Bezdězem, fary v Dobrovicích či historických varhan v Benátkách nad Jizerou. Pomáháme městům s rozvojem jejich dlouhodobých priorit. Iniciovali jsme projekty nábřežní cyklostezky a mostu přes řeku Jizeru, projekt biotopu v Kosmonosích nebo revitalizaci náměstí v Bakově nad Jizerou.  

Podporujeme aktivní a ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL všech generací občanů Mladoboleslavska. V Bradleci, Dalovicích, Hrdlořezech či v Bukovnu vznikla nová dětská hřiště, v Benátkách pak unikátní startovací BMX rampa. Pomáháme Klaudiánově nemocnici, díky novému modernímu vybavení se výrazně zkrátila nutná doba hospitalizace nebo rychlost diagnostiky.   

V rámci rozvoje občanské společnosti se zaměřujeme na pomoc pro komunitní centra, SPOLKY A SDRUŽENÍ. Pravidelně vypisujeme grantové výzvy na podporu místních iniciativ. V loňském roce jsme aktivně pomáhali zejména těm, kteří stáli v první linii a jejichž činnost byla zasažena koronavirovou pandemií.