Největší akce Týdne Země s názvem Zeměfest se konala v sobotu odpoledne v parku Na Výstavišti. Na rozdíl od předchozích ročníků něměla podobu ekojarmarku, ale festivalu, konaného pod širým nebem, kde si každý z návštěvníků mohl sestavit příjemný sobotní program podle vlastní nálady.

Kromě hudebních a divadelních představení a herního tee–pee pro děti,mohli přítomní obdivovat nejzdařilejších studentské návrhy Domu 21. století, a další discipliny, které studentské týmy plnily v rámci soutěže Energie do škol. Tu nakonec vyhrálo Osmileté gymnázium z Mladé Boleslavi a získalo tak šek na deset tisíc korun.

Na Výstavišti nechyběla spousta prodejních a informačních stánků, lahůdky od etnoobčerstvení Berkat a osvěžení z čajovny Satori.

Zatímco loňské téma Týdnu Země bylo zaměřeno na biopotraviny, letos se organizátoři věnovali možnostem úspory energie. Tato tématika se odrazila i v promítaných snímcích z Ekofilmu 2009, které se pouštěly ve speciálním plátěném stanu.

Zeměfest vyvrcholil pokusem o vytvoření nového českého rekordu – roztočit lidským dechem co největší počet papírových větrníků. Do papírových větrníků se tak v parku opřelo svým dechem přesně 106 lidí. Postupně si předávali větrnou štafetu a po jednom do větrníků foukali.

Celý Týden Země vyvrcholí vystoupením herce Jaroslava Duška, s nímž se budete moci vydat na Hledání cesty v pátek 23. dubna od 17 hodin v Pavilonu Domu dětí a mládeže. Programovou nabídku Týdne Země doplní Muzeum Mladoboleslavska, jež od 20. do 24. dubna připravilo interaktivní výstavu Jak to bylo s drátky o století zpátky?