V sobotu 21. května došlo k předání staveniště pro realizaci druhé etapy zámeckého parku v Benátkách nad Jizerou. Jako první přijde na řadu revitalizace přístupu a příjezdu do areálu zámku společně s parkovištěm tak, aby v měsíci červnu mohly důstojně probíhat svatební obřady.

V souvislosti s prováděnými pracemi bude výrazně omezen vjezd a parkování v areálu Zámeckého parku; pro případné parkování vozidel lze využít Husova náměstí a lokality na „Plajchu“.

Radnice už má také jasno v tom, kdo zrealizuje plánovanou rekonstrukci zámecké kočárovny. Výběrové řízení úspěšně proběhlo a pověřená firma se může pustit do práce na památkově chráněném objektu – zámecké kočárovny.

Vlastní opravy se budou postupně týkat střechy, stropů, fasády a statického zajištění. Rekonstrukční práce budou zřejmě navíc komplikovány nutnou koordinací s probíhající rekonstrukcí zámeckého parku. Objekt je v současné době využíván jako garáže a dílna.

„Je to vlastně jediný objekt v areálu zámku, který nám ještě zbývá rekonstruovat,“ říká místostarosta Pavel Štifter.

Samotné rekonstrukci předcházely poměrně úmorné práce s vyklízením půdy a odstraněním starého záklopu, aby bylo možné posoudit stav poškození trámoví.

Po dokončení kočárovny a opravy budovy, která bude sloužit potřebám ZŠ, bude park konečně bez chybičky.