Přebíhání v dešti na hodinu počítačů nebo do tělocvičny i odkládání bot a bund v improvizovaných šatnách zřízených v místnostech, které měly sloužit jako učebny, je konec. Město Dobrovice minulý týden slavnostně otevřelo nový vstupní trakt do budovy, který financovalo zcela z vlastního rozpočtu. V letošním roce šlo o vůbec největší investici města.

Základní škola v Dobrovici má kapacitu až 600 dětí a do lavic tu usedají žáci nejen z města a jeho místních částí, ale také z několika okolních obcí. Škola samotná sestává z historické budovy z konce 19. století a nové budovy prvního stupně s tělocvičnou. Právě ty propojil vstupní objekt za 17,5 milionu korun.

Starší žáci dostali v podobě 300 šatnových skříněk opožděný dárek ke Dni dětí. A mnozí z radosti kapacitu skříněk rovnou vyzkoušeli tím, že se do nich nechali zavřít. Od nové šatny si vedení školy slibuje kromě většího komfortu také větší bezpečnost. V místnostech, kde se svršky ukládaly dosud, něco takového garantovat nešlo.

Do uvolněných prostor se po prázdninách opět vrátí výuka. Vedení školy i města počítá rovněž s výhledovou adaptací podkrovních prostor na nové učebny. Pravděpodobně se zde budou učit cizí jazyky.

Zásadní proměnu dobrovické školy bylo možné uskutečnit díky dlouhodobé přípravě projektu, na který zastupitelé během let soustavně vyčleňovali peníze.