Už jste si někdy na nohy nazuli kolečkové brusle, upoutali se do obrovské gumy a nechali se vystřelit? I takové věci byly k vidění v pátek odpoledne na Crazy Games, kterou v parku Výstaviště v Mladé Boleslavi uspořádala Jednota bratrská Mladá Boleslav. Více už Deníku řekl organizátor a moderátor akce Jakub Matějů.

"Už vloni jsme dělali něco podobného, konkrétně šlo o skotské hry. Některé disciplíny je možné si zkusit i dnes," uvedl Matějů s tím, že na mladé návštěvníky čekalo během několika hodin řada zajímavostí. Například se mohli nechat upoutat do popruhů a vlastní silnou za sebou táhnout osobní auto s řidičem. Úkolem soutěžících bylo během deseti vteřin dotáhnout zeleného kombíka co nejdále. Zatímco někteří stěží auto vůbec rozpohybovali, jiní hravě přesáhli hranici 15 metrů.

Zájem byl také o hod kládou, nebo zápasech v sumo oblecích. Po celou dobu zněla parkem živá hudba. Samotný závěr akce se nesl v duchu dobrot. Vítězové z každé disciplíny postoupili do finále, v němž se pojídaly párky v rohlíku. Absolutním vítězem se stal ten, kdo během pěti minut snědl nejvíce párků v rohlíku.

Organizátoři připravili celkem 100 hotdogů. "Vykoupili jsme zásoby jednoho z obchodních domů," uvedl s úsměvem Matějů. Vítězové dostali opět sladké odměny. Vzhledem k tomu, že během finálového pojídání párků v rohlíku se nad Mladou Boleslaví spustila průtrž mračen, musela být akce přesunuta do sídla Jednoty bratrské.

close zoom_in

Na Výstavišti se také házelo kládou do dálky. Foto: Deník/Tomáš Ježek