Silnice a dálnice Středočeského kraje jsou dnes ráno sjízdné převážně se zvýšenou opatrností. V kraji sněží, na silnicích leží sníh. Vane nárazový vítr a mohou se tvořit sněhové jazyky. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na dálnici D1 a pražském okruhu R1 leží zbytky sněhu po chemickém ošetření. Řidiči si musí dávat pozor také na dálnicích D5 a D8, které jsou mokré.

Vrstva nového sněhu leží na rychlostních silnicích v okrese Mělník, Mladá Boleslav a na severu Prahy-východ. Zvlášť opatrní by motoristé měli být na silnici R10. Se zbytky sněhu na vozovce je nutné počítat na silnicích pro motorová vozidla R6 a R7.

Na většině krajských silnic prvních tříd leží zbytky sněhu po chemickém ošetření. S tvorbou sněhových jazyků musí řidiči počítat na vedlejších silnicích v okresech Kladno a Praha-západ i na rychlostních komunikacích R6 a R7.

V kraji je převážně zataženo, vane nárazový vítr a převažuje sněžení nebo sněhové přeháňky. Viditelnost může být vlivem sněžení snížena. Teploty se ráno pohybovaly od dvou do minus tří stupňů Celsia.