Nový most přijde na bezmála 174 miliony korun a akciová společnost OHLA ŽS ho má dokončit za dva roky: na sklonku roku 2024. Ve čtvrtek jí krajští silničáři předali staveniště, v pondělí 5. prosince už bude vidět stavební ruch v podobě frézování asfaltu – a následně v úterý začne bourání.

Řidiči tudíž musí počítat s tím, že budou jezdit po objízdných trasách. Objížďka pro menší vozidla, do hmotnosti 3,5 tuny, vede ve směru od Mnichova Hradiště na Mimoň za sjezdem z dálnice z kruhového objezdu směrem do ulice Jiráskova, dále ulicemi Turnovská, Palackého, 1. máje, Zámecká, Arnoldova, Klášterská, K Bukovině a Dürichova zpět na silnici II/268.

V opačném směru, tedy od Mimoně na Mnichovo Hradiště, se bude ze silnice II/268 sjíždět do Dürichovy ulice – a dále pak ulicemi K Bukovině, Klášterská, Arnoldova, Zámecká, 1. máje, Palackého a Víta Nejedlého zpět na silnici II/268.

Pro vozidla nad 3,5 tuny je objížďka vedena obousměrně po stejné trase: přes Kosmonosy, obchvat Bělé pod Bezdězem, Oboru, Doksy, Jestřebí, Sosnovou a Českou Lípu.