Letošní zima se na stavu Michalovické putny, někdejšího sídla Pánů z Michalovic a nynější zřícenině, výrazně podepsala. Z památky se vlivem eroze začaly uvolňovat kusy zdiva a ohrožovat lidi pohybující se u paty léta nakloněné věže. Vstup na Putnu byl zakázán, a turistická sezóna tu proto na jaře vůbec nezačala.

Magistrát aktuálně řeší výběrové řízení, z něhož vzejde firma, která na zřícenině vybuduje dřevěná hrazení a improvizované schodiště, aby byla památka opět zpřístupněna.

„Ve spolupráci se statiky i památkáři jsme přišli na řešení, které umožní přístup obnovit i bez větších zásahů. Pracujeme však i na návrhu sanace celé památky," popisuje primátor Raduan Nwelati.

Magistrát však jedním dechem uvádí na pravou míru klepy, že kvůli špatnému stavu zříceniny se v létě neotevře ani amfiteátr v areálu Michalovic. Obává se totiž, aby pestrý program veřejnost nebrala za zrušený.

„Letní scéna je normálně otevřena a program bude zahájen podle plánu," sdělil Milan Pruner, šéf mladoboleslavské Kultury.

Už v pátek 30. června tu začne promítat letní kino, o den později se tu odehraje první rodinný den, následovat budou koncerty, divadelní pohádky i představení pro dospělé, diskusní pořad s Alexandrem Hemalou a Marcelou Holanovou a dokonce příměstský tábor nebo Skotský den, v rámci kterého muzikanti rozezní skotské dudy a bude se ochutnávat whisky.